ז

מהו אחסון אתרים?

מדריך לאחסון אתר נכון

לאחר הקמת אתר אצל חברת בניית אתרים נדרשת פעולת אחסון האתר בשרת כדי שיוכל להכיל אותו ואת תוכנו הרב. חברות רבות מציעות שירות זה, חלקם כחלק ממתן שירות נוסף בבניית האתר וחלקם כמתן שירות נפרד. אחסון אתר דורש תכנון ובחירה נכונה בחברה מתאימה בעלת שרתים חזקים המתפקדים באופן יעיל ומסביב לשעון. ישנם חברות רבות בתחום זה ובחירה באחת מהם תיעשה לאחר ביצוע סקר שוק ובדיקה מוקפדת מראש. לכל חברה ישנם שירותים שונים ומגוונים באחסון האתר, ובחירה באחת כזו תלויה במס' בדיקות שיש לערוך.

 

מדריך אחסון אתרים

מס' אלמנטים חשובים שיש לקחת בחשבון:

  • שטח אחסון:

בעת רכישת מקום אחסון יש לבחור את החבילה המתאימה ביותר לצרכי האתר, ישנם כמה סוגי חבילות בשוק ולכן הבחירה באחת מהם תתאפיין עפ"י סוג האתר וכמות התוכן שבו. על כל לקוח אשר מעוניין ברכישת אחסון להכיר את כלל החבילות המוצעות בחברת האחסון ולבחור את החבילה שתתאים לצרכיו. לקוחות המעוניינים באחסון מס' רב של אתרים ימצאו לנכון לקחת שימוש בחבילה עם שטח גדול יותר.

  • נפח תעבורה בשרת:

כמות הנתונים המועברים באופן מקוון מהשרת אל הגולשים בפרקי זמן מסויימים. יש להקצות נפח מספיק בכדי למנוע מצבים של תקיעות ואיטיות באתר, בפרט באתרים העשירים בפעילות כמו פורומים, אתרי לוחות וחנויות רכישה אלקטרוניות וכן באתרים העשירים בתוכן כמו אתרי תדמית ופורטלים.

  • גיבויים נלווים:

אחסון אתרים בשרת דורש ניהול ותחזוקה שוטפת למניעת מצבים של איבודי מידע יקרים, לכן זה חשוב לבדוק שאכן קיים שירות גיבוי לאתר לכל מקרה ולכל מצב שלא יבוא.

  • סוגי חוות השרתים:

כשאנו מבקשים לאחסן את אתרנו, נרצה שהוא יאוחסן במקום טוב שנותן שירות רחב ומקיף. חוות שרתים מקצועיות מחזיקות בשרתי מותג יוקרתיים ובעלי חומרה חזקה המסוגלות לטפל בכמות גדולה של אתרים ובקצב רציף ואופטימלי.

  • שירות ותמיכה טכנית:

חברות האחסון הרבות הקיימות היום בשוק מציעות מתן שירות לקוחות ותמיכה טכנית בנושאי האחסון והשירותים המקיפים, ולכל חברה ישנם שירותים שונים בהם היא מאופיינת. יש לבדוק מול החברה מהם השירותים הנכללים שהיא מציעה ואת רמת התמיכה הקיימת ברשותה.

  • מחיר ותקופת האחסון:

מחיר האחסון כאמור מחושב לפי סוג החבילה המוצעת, ישנם חברות המציעות מחירים חסרי תקדים ומבצעים שונים ומגוונים החוסכים את עלויות האחסון. ישנם חברות המציעות אף מס' אמצעי תשלום שונים ופריסת תשלומים נוחה. תקופת האחסון מוגדרת מראש עפ"י מס' חודשים או שנים ומותאמת אל המחיר המוצע. יש לבדוק את מחירי האחסון המוצעים בחברה ומהו המשך הנתון לאחסון האתר.

לאחר בדיקה מקיפה של שירותים אלה, כל מה שנותר לעשות הוא לרכוש את שירות האחסון אצל החברה הרצויה. כאשר אנו עושים שימוש אצל חברת אחסון אתרים, אנו יכולים לסמוך שיש מי שישגיח לנו על האתר האישי שלנו ובכך אנו חוסכים זמן מיותר ומחירים מופקעים בניסיון לאחסון האתר בשירות עצמי (ביתי). חברות אחסון מאופיינות בשירות זה אצל חוות שרתים מקצועיות ובעלות ותק ומוניטין שתפקידם הינו מותאם אל ציבור הלקוחות המבקש שירות זה. אתרים באינטרנט מכילים לרוב כמות מסוימת של תמונות ומצגות פלאש וכל מיני גימיקים כאלה ואחרים אשר דורשים קיבולת אחסון המתאימה לתוכנם. לכן יהיה זה נוח ונכון להשתמש בשירות זה אצל חברה מתאימה. שיקול נוסף שיש לעשות הוא בנוגע לזמינות האתר, לא יהיה זה אפקטיבי לאחסן אתר במחשב ביתי מאחר וזה נתון לנפילות מתח ותקלות שונות. לעומת זו חוות שרתים מחזיקה לרוב במחשבי אחסון בעלי חומרה חזקה שנועדו לתת שירות זה, ואינם מושפעים מתקלות שעלולות לקרות במשך הזמן. אל שרתי אחסון אלה מתלווים שרתי גיבוי שמטרתם לתת מענה למשך עבודה מקסימלי ורציף גם במקרים של קפיצות מתח ופגיעות מווירוסים ותולעים מזיקים.

לסיכום, בחירה נכונה בחברת אחסון אתרים מהווה תהליך חשוב ואינטגרלי כחלק מהליכי הקמת האתר.עוד בקטגורייה: