ז

שרתי אחסון אתרים

שרתים מהירים ויציבים לאחסון אתרך

מהו שרת? שרת, הינו מחשב אשר מיועד לספק שירותים שונים ברחבי האינטרנט. קיימים סוגים רבים של שרתים ולכל שרת מטרה שונה משלו. השרת הנפוץ ביותר הינו שרת Web, אשר בעזרתו אנו מקבלים גישה לאינטרנט. סוגי שרתים נוספים הינם, שרתי קבצים, שרתי מייל, שרתי פרוקסי, שרתי משחק וכמובן שרתי אחסון. מטרתו של מאמר זה הינו להעשיר את המידע של הגולש לגבי שרתי האחסון הקיימים ברשת וכיצד יש לעשות בהם שימוש נכון ויעיל.

שימוש בשירותיה של חברת בניית אתרים למטרת הקמת אתר, מצריך את הלקוח לעשות שימוש אף בשירות אחסון האתר על מנת שיהיה זמין לגולשים. סוגי האיחסון הינם רבים ומגוונים ויש להתאימם עפ"י צרכיו של הלקוח וכן על פי מאפייניו של האתר. פירוט נרחב יותר על סוגים אלה וכן ביצוע שימוש נכון באחסון האתר יינתן בהמשך.

 

שרתי אחסון ותפקידם

שרתי אחסון Linux – שרתי אחסון לינוקס נפוצים יותר ומס' הלקוחות אשר עושים בהם שימוש הינו רב יותר. זאת מאחר ולשרתים אלה ישנם יתרונות רבים, בין היתרונות העיקריים בהם הם מתבטאים: קוד פתוח – שרתי לינוקס מבוססים מערכות הפעלה בעלות קוד פתוח המאפשרות תפעול ותחזוקה ללא הגבלה. יציבות – שרתי לינוקס הינם בעלי אבטחה יעילה. מכיוון והם מבוססים קוד פתוח, עדכוני האבטחה השונים נטמעים בפשטות רבה במערכת מאחר וישנם משתמשים רבים אשר תורמים לתפקוד ושימוש טוב יותר של המערכת. עלות – מכיוון ומערכות אלה מבוססות קוד פתוח הן מוצעות ללא תשלום שימוש.

שרתי אחסון Windows – היתרון העיקרי של שרתים אלה נעוץ בכך שהם מאפשרים תמיכה בתוכנות מייקרוסופט כגון Access ו- MS SQL. לעומת זאת, קיים חסרון בעת שימוש בשרתי אחסון ווינדוס והוא העלות. רשינות השימוש במערכות אלה, לעתים גובות תשלום יקר וכן הוספה של רכיבים ועדכונים מייקרות את העלויות בהתאם. חסרון נוסף של שרתים אלה קיים ביציבותם, מאחר וזוהי מערכת הפעלה מסחרית, שחרור עדכוני האבטחה עלול לקחת זמן רב יותר ובכך נתונה המערכת לפריצות וסיכונים.

תפקידם של שרתי האחסון - שרתי האחסון קיימים על מנת לספק בית לכלל האתרים הקיימים ברשת. כאשר אתר נמצא על גבי שרת אחסון ישנה אפשרות לגשת אליו מכל מקום ובכל זמן. לאחר שאתר אוחסן על גבי שרת מתאים, נפתחת בפני בעלי האתר האפשרות לעדכן ולשנות את תכניו ללא הרף ועפ"י דרישותיו. חשוב לדעת, כאשר מקימים אתר באופן עצמאי או ע"י חברה, יש לפנות אל חברת אחסון אתרים ולבחור באחת מחבילות האחסון המוצעות דרכה.

 

אחסון אתרים – הבחירה הנכונה

  • אחסון אתרים חינמי - ישנם חברות המציעות שירות אחסון אתרים בחינם. אפשרות זו אינה בהכרח מומלצת, מצד אחד תוכלו לחסוך בעלויות, אך מצד שני ישנם חסרונות בדבר. כגון, הגבלה של פרמטרים חשובים ומסוימים, שתילה של באנרים ופרסומות מציקות באתר, תמיכה לוקה בחסר ועוד.
  • אחסון אתרים שיתופי - אחסון אתרים שיתופי הינו שימוש בשרת אחסון המאחסן מס' אתרים במקביל. עלות אפשרות זו הינה נמוכה מאחר והיא מחולקת כלפי שאר המשתמשים בשטח האחסון.
  • אחסון אתרים בשרת ייעודי – אחסון על גבי שרת ייעודי מציע מגוון אפשרויות רבות אשר מתאימות לחברות ועסקים אשר ברשותם אתר בעל תוכן רב או מס' רב של אתרים. בין האפשרויות הניתנות בסוג זה, קיבולת תעבורת נתונים גדולה, אחסון מס' שמות דומיין, אופציה לפתיחה של כמות תיבות מייל במקביל, תמיכה טכנית מקיפה ומקצועית ועוד.


מה מתאים לי?

על מנת לבחור באפשרות האחסון שתתאים לצרכיך בצורה הטובה ביותר יש לערוך מס' בדיקות מראש:

1.נפח אחסון – כמות קיבולת האתר במגה בייטים
2.היקף תעבורה חודשי – כמות הגולשים העתידיים לבקר באתר
3.מס' האתרים שברשותך – האם מדובר באתר בודד או במס' רב של אתרים
4.תוכנת שרת – אחסון על גבי שרת מבוסס Linux או שרת מבוסס Windows

בכל מקרה של התלבטות וחוסר בטחון לגבי אחסון אתר, הנכם מוזמנים למלא את פרטיכם בצידו השמאלי של העמוד ונציג מכירות ישמח לעמוד לרשותכם.עוד בקטגורייה: