ז

איך לבנות אתר אינטרנט מקצועי?

בניית אתר אינטרנט

תחום בניית האתרים הולך וגדל מיום ליום ותופס תאוצה. קיימות חברות רבות המציעות שירותי בניית אתרים לבעלי עסקים וחברות. ההחלטה להקים אתר לבית עסק היא החלטה נבונה מאחר ובעשור האחרון חלה גדילה במס' הגולשים ברשת, דבר אשר מביא לחשיפה רבה וגידול של ציבור הלקוחות המבקרים את בית העסק.

 

כיצד לבחור בחברה מתאימה?

מאחר וישנם חברות רבות בתחום, יש לערוך סקר שוק לפני הקמת אתר. יש לבדוק מהו הוותק של החברה – האם זוהי חברה בעלת מוניטין, כמה זמן היא קיימת בשוק, עד כמה היא מפורסמת, רמת האמינות של החברה, מהו מס' לקוחותיה, האם ברשותה תיק עבודות שמכיל את אתרי לקוחותיה? מומלץ לא להתפתות אחר חברות סטארט-אפ חדשות ונוצצות המציעות מבצעים והנחות כחלק משירותיה, חברות אלו מנסות ליצור לעצמם רושם טוב ולקחת חלק נכבד בשוק בניית האתרים.

וותק החברה משחק תפקיד חשוב כחלק מתהליך בחירתה. ישנם חברות אשר קמות ונופלות בתחום, על כן, חיוני לעקוב אחר סעיף זה בכדי שלא תיפלו למצבים לא נעימים בהם עשיתם שימוש בחברה כזו או אחרת ונתקלתם במבוי סתום. חברה ותיקה ומקצועית מתבטאת במס' רב של לקוחות, בתיק עבודות עשיר, ובגב כלכלי איתן המגבה את החברה לכל מצב שלא יהיה.

עוד סעיף חשוב שיש לבדוק הוא המחיר. לפני סגירת חוזה עבודה וביצוע תשלום לחברה, יש לבדוק מול חברות נוספות בתחום את סכום התשלום הנדרש ולנסות להשיג את ההצעה המשתלמת אך לא הזולה ביותר. יש אף לבדוק ממה מורכב המחיר, איזה שירותים מקיפים אם יש לחברה להציע, אופן השירות, אפשרות אחסון האתר, אופציית עדכון תכני האתר בעזרת מערכת ניהול תוכן, מהם תנאי החברה והאם קיים מערך תמיכה טכנית המטפל בכול סוגי התקלות והבעיות.

כאשר תבחרו בשירות בניית אתר אצל חברה מתאימה, כזו שניתן לסמוך עליה בעיניים עצומות, תוכלו לשמור איתה על קשר לטווח ארוך למקרה שתצטרכו את שירותיה גם בעתיד. חברה איכותית לא מעוניינת אך ורק במכירת שירותיה, אלא גם בפרסום לקוחותיה כחלק מרכזי משיווקה.

 

אתרים לכול מטרה

חברות בניית אתרים מציעות מגוון רחב של סוגי אתרים המתאימים לכול מטרה. ניתן לעשות שימוש בשירותיהם השונים על מנת ליצור את האתר שיתאים אל קהל הגולשים בצורה הטובה ביותר. בכדי לספק את המירב של האתר אל הגולשים, יש לזהות מראש מהם הצרכים אותם הנכם מעוניינים להפיק מהאתר. כאשר זיהיתם צרכים אלה, קל יותר יהיה להתחיל במלאכה.

בכדי להקל עליכם בעניין זה ולזרז את שלבי התהליך, נציג כאן בקצרה מס' סעיפים חשובים אשר יעזרו לכם בזיהוי הצרכים השונים:

  1. מהו הבסיס העיקרי של האתר, על איזה נושא הוא מדבר?
  2. מיהו אותו גולש המתעתד לבקר באתר, במה הוא יתעניין?
  3. האם על האתר לתת מידע אינפורמטיבי או שיווקי?
  4. מי הם האתרים אשר ייתחרו מולכם על אותו נושא? כיצד יש להיערך בהתאם?
  5. מומלץ - הוספת אפשרות רישום גולשים לאתר ויצירת מערכת תגובות אינטראקטיבית לעמודים השונים על מנת לשפר את אופן פעילותו השוטף של האתר.

ישנו היבט חשוב אשר יש לשים אליו לב והוא חידושי הטכנולוגיה. כידוע, טכנולוגיה הינו תחום המתעדכן ומשתפר ללא הרף. מה שהיה רלוונטי אתמול אינו שייך עוד להיום. גם חברות בניית אתרים מושפעות באופן ישיר על ידי תחום זה ומתעדכנות בהתאם, על כן כדאי לעקוב מידי פעם אחר כלים ושירותים חדשים המוצעים בחברה.עוד בקטגורייה: