ז

בניית אתרים בחינם, כדאי?

בניית אתרים בחינם, יתרונות וחסרונות

בניית אתרים בחינם הינו נושא אשר מסוקר רבות ברחבי הרשת. ישנם חברות שונות אשר מציעות שירות בניית אתר בחינם הנעשה באופן עצמאי, בפשטות, נוחות ובזריזות. בניית אתר אינטרנט בחינם נשמע מפתה וכדאי ואף לעתים יכול להיות מועיל, אך לא לכול אחד דבר זה יתאים.

ישנם חברות מוכרות כגון, דרופל, וורדפרס וג'ומלה, אשר מציעות בנוסף לשירות בניית אתר אינטרנט בחינם, אפשרות גישה אל קוד המערכת. באמצעות גישה זו ניתן להוסיף רכיבים והרחבות חדשים למערכת ולשפר את אופן פעולתה.

בניית אתרים בחינם לא תתאים לכול אחד. עסקים קטנים אשר מעוניינים בהקמת דפי נחיתה ואתרי תדמית בודדים יוכלו לעשות שימוש באפשרות זו, לעומת זאת, לעסקים גדולים יותר כגון, ספריות, מרכזים אקדמאיים, חנויות מסחר ברשת וכד' אשר דורשים יותר מהאתר, לא יתאים להם בניית אתר בחינם מכיוון שישנם הגבלות שונות באפשרות זו.

בכדי להבין את המשמעות בדבר בניית אתר בחינם, נציג ונסקור בפניכם את היתרונות מול החסרונות שבדבר.

 

בניית אתרים חינם

 

בניית אתרים בחינם - יתרונות

  • אין צורך בעלות – היתרון העיקרי שבדבר הוא שאין צורך בביצוע תשלומים שונים על מנת לבנות את האתר.
  • ממשק קל ונוח – באמצעות ממשק קל ונוח לשימוש ניתנת האפשרות לכול אדם באשר הוא ליצור ולבנות אתרי אינטרנט ללא צורך בידע טכני קודם.
  • בניית אתרים מרובים – הודות לאפשרות בניית אתרים בחינם, ניתן לבנות ולהקים מס' אתרים במקביל אשר ישמשו מטרות רבות ושונות.

 

בניית אתרים בחינם - חסרונות

  • תת דומיין – תבנית הדומיין שתקבלו תהיה תחת שם החברה דרכה בניתם את האתר, למשל, אם כתובת הדומיין הרצויה שלכם היא: www.example.com ובניתם את האתר דרך וורדפרס למשל, כתובת הדומיין שלכם תיראה כך: www.example.wordpress.com
  • פרסומות – חסרון בולט בדבר בניית אתר אינטרנט בחינם הינו שתילה של פרסומות שונות באתר על ידי החברה. דבר זה פוגע ביעילותו של האתר ועלול אף להרחיק את גולשיו.
  • הגבלת שירותים  - כאשר עושים שימוש ומקימים אתר בחינם אצל חברה בתחום, היקף השירותים אשר ינתנו למשתמש יוגבלו וימנעו ממנו לקבל כלים חיוניים לאתר, כגון, שטחי אחסון מצומצמים יותר, אפשרות קידום האתר במנועי החיפוש, תחזוקה מקיפה לאתר, ביצוע אופטימיזיציה ובדיקות וכו'.
  • חופש בחירה לוקה בחסר – בניית אתר בחינם מגבילה את המשתמש בבחירת מראהו הכללי של האתר. אתר אינטרנט בחינם מגיע עם תבניות עיצוב מוכנות מראש, עם תפריטים וכפתורים קבועים אשר אינם ניתנים להחלפה או לשינוי ועם מבנה אתר קבוע מראש.
  • פגיעה באפשרות קידום האתר – כידוע, לאחר תהליך הקמת אתר אינטרנט והעלאתו לרשת, מגיע שלב קידום האתר אשר נועד לקדם אותו אל העמודים הראשונים במנועי החיפוש ולגרום לחשיפה רבה ככל שניתן. עקב כך שהאתר הינו בעל כתובת תת דומיין ומלא בפרסומות, דבר זה יקשה על רמת קידומו ברשת וישפיע לרעה על רמת חשיפתו.
  • חוסר במתן שירות ותמיכה – חסרון משמעותי אשר קיים באפשרות זו, הינו, חוסר במתן שירות ותמיכה מקיפים לאתר. אם ובמקרה יצוצו בעיות הקשורות לתפקודו התקין של האתר, יהיה עליכם לשלם סכומי כסף רבים יותר מאשר אם תקחו חלק אצל חברה מקצועית לבניית אתרים.


מסקנה, עד כמה שזה נשמע מפתה, יש לחשוב ולשקול היטב האם בניית אתר אינטרנט בחינם אכן תשתלם ותתאים לכם. חשוב להבין ולזכור שאין דברים חינם, תמיד יש לעקוב ולבדוק אחר האותיות הקטנות של החברה ולקרוא אותן ביתר תשומת לב.עוד בקטגורייה: