עדיין לא עברתם לאינבוקס?

 
אם אתם מעריצים אדוקים של האפליקציה של Gmail אל תפספסו את הכתבה הבאה. גוגל מבצעת כמה וכמה מהלכים שמעידים באופן די וודאי על כך שאפליקציית הדואר האלקטרוני של ענקית התוכנה עומדת להשתנות מקצה לקצה. החברה מבקשת לקדם את Inbox by Gmail ויש לא מעט שרואים בכך כוונה להיפרד לשלום מה-Gmail שכולנו למדנו לאהוב. 
 
אגב, גוגל לא לבד בעניין. גם המשתמשים הקבועים והמסורים של Mailbox אשר נרכשה רק לפני שנתיים וחצי על ידי חברת Dropbox עומדים להיסגר בעוד כמה חודשים בלבד. לפי הודעות רשמיות בפברואר 2016. אבל רגע, בואו נחזור לאינבוקס ונבדוק האם זו בשורה או קללה. 
רגע, למה בכלל להחליף סוס מנצח?
 
אתם בטח שואלים את עצמם למה בכלל גוגל משנה את אפליקציית הדואר האלקטרוני הכל-כך פופולארית שלה ומדוע להמר על משהו חדש כשיש לך סוס מנצח ביד. התשובה היא שגוגל היא חברת טכנולוגיה ובעולם דיגיטלי מי שלא ממציא את עצמו עם מוצרים חדשים עלול לאבד את השוק למתחרים. אם תרצו, בניגוד לחברת קוקה-קולה, גוגל לא יכולה להמשיך ולהיתלות באותו מתכון סודי יותר מ-100 שנה. 
 

שלחתם מייל והתחרטתם? יש פתרון!

מבחינה כרונולוגית, גוגל השיקה את Inbox לפני כשנה בגרסת בטא מתוך מטרה לשפר את שירותי הדואר האלקטרוני שהיא מספקת למאות מיליוני גולשים ברחבי תבל. האפליקציה נפתחה רשמית לקהל הרחב ביוני 2015 והציגה כמה וכמה יכולות מתקדמות. אחת המפורסמות והיצירתיות שבהן היא היכולת להשיב לאחור מיילים שנשלחו בתוך 10 שניות על ידי "Undo Send" מהפכני. כן, נחסכו מיד מיליוני מיילים מביכים של "שכחתי לצרף את הקובץ". מעבר לכך, Inbox מגישה עוד מגוון אפשרויות מתקדמות שממש משפרות את היכולת לשלוט בתיבת הדואר האלקטרוני. רוצים דוגמאות? בבקשה!
 
בטל את המייל ששלחת - עוזר למנוע טעויות
 

קטלוג מיילים אוטומטי

אחת התכונות המעולות של Inbox היא סריקה אוטומטית של הדואר הנכנס והצגת מיילים רלבנטיים בראש הרשימה. את שאר הדואר המערכת ממיינת בעצמה לשבע קטגוריות משנה – רכישות (כמו קבלות), פיננסי (מיילים כלכליים מהבנק למשל), דואר חברתי (פייסבוק, טוויטר ושות'), עדכונים (לדוגמה אישור הצטרפות לרשימת ניוזלטר), פורומים, תוכן שיווקי ו"עדיפות נמוכה" (מקביל לספאם). כלומר, כל המיילים שלא נשלחים אישית וישירות אליכם מקוטלגים על ידי המערכת באופן אוטומטי. נשמע לא רע? המערכת גם מאפשרת לשלוט במיילים המקוטלגים ואף למחוק בקלות קבוצות שלמות בלחיצת כפתור. 
 
קטלוג מיילים אטומטי

השתק

בואו נניח לרגע שאתם יוצאים מהמשרד ביום חמישי והחלטתם (הפעם באמת) להתנתק לכל השבת בשביל המשפחה. אינבוקס מבינה היטב את הצורך הזה ומאפשרת לכם לבצע השתק להודעות לפי תאריך או מיקום. תוכלו אפילו לבקש שההשתקה תוסר רק כשאתם מגיעים פיסית למשרד. 
 

תיוג מבלי להוציא מהתיבה הראשית

אם אתם יקים מהסוג הישן שמכור לתיקיות מסודרות (משפחה, עבודה, נסיעות, ביטוח, מתנה לאישה/לבעל וכו'), אתם בוודאי נתקלים לא פעם במקרה בו תייגתם דואר נכנס אך שכחתם להשיב עליו ולטפל בו. בניגוד לג'ימייל המסורתי, באינבוקס אפשר לתייג ולהשאיר את המייל בתיבה הראשית עד לסיום העבודה בעניינו. פריקים שמכורים לתיקיות וסדר ימצאו באפליקציה הזו בשורה של ממש (וסוף לחרדות!). 
 

אז מה איתכם?

האפליקציה החדשה של Inbox by Gmail זמינה להורדה ומי שכבר משתמש בה מעיד שהעולם נראה הרבה יותר מסודר ואלגנטי ביחד איתה. השמועות מספרות שעיקר הפיתוח של גוגל יופנה כעת לאפליקציה החדשה ובתוך זמן קצר האפליקציה המוכרת של Gmail תהיה לא יותר ממצבה במרחב הווירטואלי. אז אם אתם מודעים לשינויים הטכנולוגיים ולמשמעויות שמאחוריהם, אל תישארו מאחור. 
 

מתעניין בבניית אתר אינטרנט?

מלא את פרטיך לקבלת הצעת מחיר

יכול לעניין אותך: