פיתוח מערכות מידע בסביבת אינטרנט

במהלך השנים, נתקלנו במאות פרויקט, גדולים וקטנים כאחד טיפלנו בכל לקוח במסירות על מנת להגיע לתוצאה הראויה. עם הזמן, גדלו דרישות הלקוחות שפנו אלינו וקיבלנו בקשות לפיתוח אתרים מורכבים יותר ויותר. עד שלבסוף הרגע הבלתי נמנע הגיע והתחלנו לפתח מערכות מידע על תשתית אינטרנט.

בניית אתר אינטרנט – יותר מתדמית

בין המערכות שפיתחנו נמנות מערכות לאגודות סטודנטים, מערכות מידע לתצוגת גראפים ויזואלים ומערכות ניהול קבצים אונליין. מה שמשותף לכולם – שכולם נבנו על גבי תשתית אינטרנט ויותר נכון תשתית LAMP*. מה שאפיין את כלל המערכות האלו שאת כולן ביצענו על מערכת ניהול התוכן שלנו DigitalCMS בגרסותיה השונות.
וכך, עם השנים מצאנו את עצמנו נאלצים למצוא פתרונות יותר ויותר מורכבים בעבור לקוחותינו עד שעברנו ממיקוד של חברת בניית אתרים למיקוד של חברת פיתוח מערכות מידע.

פיתוח מערכת מידע על תשתית אינטרנט

חשוב לציין, כי פיתוח מערכת מידע על תשתית אינטרנט דומה באופיה לבניית אתר. בשני המקרים נדרשת חשיבה על ממשקי המשתמש והגראפיקה ובשני המקרים נדרש ידע בתכנות על מנת לבנות את הפוקציונליות של המערכת.
אז אחרי שהבנו שמבחינה טכנלוגיות פיתוח מערכת מידע יכול להיות זהה לבניית אתר אינטרנט, נתעמק קצת בפרויקטים שפיתחנו על מנת לספק דוגמאות למערכות מידע מבוססות אינטרנט.

הפרויקט: פיתוח מערכת ספרייה, פיתוח מערכת ניהול סיכומים ומבחנים
לקוח: אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון
פרויקט זה, שעל פניו היה אמור להיות פשוט ונוח לפיתוח הסתבר כמערכת מידע אינטרטית שלמה המאפשרת לסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון לנהל את הסיכומים והמבחנים שלהם וכמו כך כל מערך השאלת הספרים בספריית אגודת הסטודנטים.
מנהל הפרויקט דאז שי פטרנק נרתם למשימה ובאמצעות מספר פגישות אפיון ראשוניות והמון שיחות טלפון מסונכרנות, הרמנו את המערכת בתפירה אישית צרכי הלקוח.
ניתן לראות בתמונות כי המערכות נתפרו בהתאמה לצרכי הלקוח עם עיצוב וממשק משתמש מותאם לאגודת הסטודנטים. 


הפרויקט: פיתוח מערכת גראפים אינטרקטיבים
לקוח: המרכז הבינתחומי בהרצליה
נמשיך למערכת נוספת אשר פיתחנו ללקוח לא פחות חשוב: המרכז הבינתחומי בהרצליה.
בפרויקט זה, נדרשנו לספק תצוגה ויזואלית של גראפים לנתונים אשר הועברו על ידי הלקוח אל תוך מערכת ניהול מידע ייעודית.
הפרויקט התבצע עם טכנולוגיות ייבוא קבצי CSV לטעינת הנתונים אל תוך בסיס נתונים אינטרנטי אשר יציג לגולשי האתר את כלל הסטטיסטיקות בגראפים מסודרים.


הפרויקט: מערכת לניהול משתמשים וקבצים
לקוח: TestInsight
הפרויקט המאתגר ביותר שלנו עד היום הגיע דווקא מחברת בדיקות השבבים TestInsight המספקת תוכנות לבדיקות שבבים עבור ספקי שבבים בכל רחבי העולם.
הפרויקט כלל מערכת העלאת קבצים של מתמשים לבדיקה, מערכת הורדת גרסאות של תוכונת הבדיקה וכמובן מערכת מאובטחת עם שם משתמש וסיסמה להגנה על קבצי המשתמשים.
בפרויקט בוצעו שימוש בטכונלוגיות JS לבניית מערך הקבצים הוירטואלי, עם שילוב של PHP לתקשורת עם השרת ובסיס נתונים של MongoDB לריכוז כלל פרטי המשתמשים.

מה למדנו מהתהליך?

עם השנים למדנו כי צרכיו של לקוח משתנים ומפתחים גם תוך כדי הפרויקט ולפעמים אתר שנראה על פניו קטן, מכיל מאחוריו מערכת מידע ענפה הכוללת מגוון פיצ'רים ומודולים על מנת להציג לגולש את המידע הרלוונטי ביותר במערכת האיכותית ביותר.
אנו בדיגיטל אס טי מבצעים סקירות אפיון על בסיס שבועי מול לקוחותינו על מנת לדייק כמה שיותר בתמחור ופיתוח הפרויקט של הלקוח.
אם יש לכם פרויקט מורכב, אל תהססו לפנות אלינו לשיחת אפיון ראשונית על מנת לקבל סדרי גודל של עלויות הפרויקט או לוח הזמנים הנדרש לספק אותו.

*LAMP =  – Linux Apachee Mysql PHP

מתעניין בבניית אתר אינטרנט?

מלא את פרטיך לקבלת הצעת מחיר

יכול לעניין אותך: