ז

שירותי מחשוב לעסקים

קשה להאמין, אבל עד לפני שנים ספורות בלבד, עובדים במשרדים היו מכלים את מרבית יומם על תיוק מסמכים בקלסרים, ניהול שיחות טלפון, וקביעת פגישות פרונטאליות עם עמיתים. כיום, תודה לאל, התקדמנו. הקלסרים הפכו לתיקיות, שיחות הטלפון להודעות דואר אלקטרוני, ואת הנס קפה במטבח של המשרד החליפה מכונת אספרסו מקצועית.

ואכן, תודות להתפתחות הטכנולוגית הזו, כמעט כל העסקים בעולם נעזרים במערכות מחשוב מתקדמות אשר מאפשרות להם לנהל ביעילות את פעילותם השוטפת. יתרה מכך, מה שהיה בעבר נחלתם של עסקים "מודרניים" בלבד, זמין כיום גם בתעשיות מסורתיות. שירותי מחשוב אמנם מייעלים את תפקודו של המשרד, אך הם יוצרים צורך חדש של תחזוקה שוטפת. דהיינו, שירותים מתקדמים של תחזוקה וטיפול בתקלות. זאת מן הסיבה הפשוטה שכאשר פעילותו של הארגון מבוססת על מערכות מחשבים, כל תקלה במערכות הללו גורמת לפגיעה ישירה בהתנהלות העסקית.
 

לבחור את פתרונות המחשוב המתאימים ולתחזק אותם

בכדי שמערכת מחשוב תספק לעסק את מלוא הפתרונות הדרושים לו, עליה לעמוד בשני פרמטרים מרכזיים. ראשית, מערכת המחשוב חייבת להתאים לצרכיו של הארגון הספציפי (שכן אין תאגיד בתחום ההיי טק זהה לארגון מקצועי פיננסי). שנית, עסקים זקוקים לתחזוקה שוטפת ופתרונות מחשוב מתקדמים. למשל, פתרונות IT זמינים בכל עת, מענה טכני 24/7, מעבר לטכנולוגיות מתקדמות עם כניסתן לשוק וכדומה.

כיצד שירותי מחשוב מניעים את הארגון שלך קדימה?
כפי שצוין לעיל, מערכות מחשוב הן המנוע המרכזי מבחינתו של בעל העסק בעולם המודרני. עסקים אשר משכילים להשתלב במרחב הטכנולוגי המתקדם הזה צוברים יתרונות משמעותיים על פני מתחריהם. שירותי מחשוב מציבים את העסק בחזית הקדמה והופכים אותו למכונה משומנת היטב. למשל, הם מאפשרים תקשורת זמינה עם מוקדים שונים של הארגון בשלל מיקומים גיאוגרפיים, מספקים מענה מבחינת אחסון ואבטחת מידע, משפרים את השירות ללקוח, מייעלים את התקשורת מול הספקים וקבלני המשנה ועוד.

בנוסף, שירותי מחשוב הם גם שירותי חירום. עסק אשר רשת המחשבים שלו איננה מבצעת את עבודתה סובל מיד מבעיות קשות בתפקוד. לעיתים, קריסת מחשבים יכולה ממש להשבית את הפעילות העסקית. בסיטואציות אלה, חשוב שחברת שירותי מחשוב תעמוד לימינו של הארגון על בסיס מערך זמין של אנשי תוכנה וחומרה.  
תמיכה זו יכולה להיות גם הגשר של העסק לטכנולוגיות מתקדמות. למשל, אנו שומעים יותר ויותר על פתרונות ענן לעסקים. מדובר על טכנולוגיה חדשה ומתפתחת אשר בכדי לעקוב אחר קצב התקדמותה אסור להיות אדישים ועם "הראש בעננים". חברת שירותי מחשוב יכולה להתאים לעסק טכנולוגיות מתקדמות עם התפתחותן ולסייע בהטמעתן בארגון. העיקרון הוא פשוט, עסקים אשר נמצאים בחזית הטכנולוגית נהנים בדרך כלל ממרבית פירות הקדמה. בעולם דינאמי ומשתנה, יש לכך משמעות עצומה.
 

שירותי מחשוב נפוצים:

•    שרתים – פתרונות מבחינת שרתים מתקדמים, איכותיים ואמינים. זאת, לרבות אלמנטים נוספים כגון ניטור שרתים 24/7, מתן מענה מבחינת שרתים ווירטואליים, פתרונות לתקלות בזמן אמת ואיתורן עוד טרם התרחשותן ועוד.

•    גיבוי מרחוק – גיבוי מרחוק מאפשר הגנה על המידע ושחזורו בעת הצורך. שירותי מחשוב כוללים מערכות מתקדמות של גיבוי מרחוק לטובת נתוני שרתים ומחשבים. זאת, על בסיס אלגוריתם הצפנה מתקדם. גיבוי מרחוק יכול להיות גם גיבוי ענן אשר מבוסס על טכנולוגיה מקוונת.

•    שרתי טרמינל - שרתי טרמינל הם שרתים אשר מסוגלים להריץ באופן עצמאי ו"מקומי" תוכנות שונות. מדובר בטכנולוגיה מצוינת עבור עסקים אשר חוסכת מהם עומס מבחינת חישוב, עיבוד ומהירות.

•    אבטחת מידע - אבטחת מידע היא אלמנט קריטי מאין כמוהו עבור ארגונים גדולים וקטנים כאחד. שירותי מחשוב בתחום זה כוללים מערכות אנטי ספאם, מערכות אנטי וירוס, חומות אש ובדיקות חדירות.

•    מערכות מידע מתקדמות - מערכות מידע הן מערכות מחשוב אשר מאפשרות ניהול יעיל ותקין של מידע בארגונים בסדרי גודל שונים. למשל, מערכות ERP אשר מרכזות נתונים אודות משאבי אנוש, לוגיסטיקה, שיווק, כספים ועוד.

•    מחשוב ענן - מחשוב ענן הוא טכנולוגיה אשר הפכה זה מכבר לאחד הפרמטרים החשובים ביותר עבור עסקים וארגונים שמחפשים פתרונות מחשוב. מדובר בפלטפורמה אשר מאפשרת לעסקים וארגונים לאחסן, להעביר, לגבות ולנהל מידע. כמו כן, מחשוב ענן מספק לעסקים גם פתרונות מבחינת תפעול תוכנות אשר מותקנות על הענן (תוך כדי חיסכון ברכישת חומרה ותוכנה). שירותי מחשוב ענן כוללים על פי רוב מתן מענה מבחינת שרתי ענן, גיבוי ענן, אבטחת מידע (סינון ווירוסים ודואר זבל), תיבות דואר בענן, תוכנות מבוססות ענן (למשל – אופיס 365) ועוד.
 

 

SmartSystem שירותי מחשוב

שיתוף הפעולה בין דיגיטל ST לבין חברת SmartSystem

חברת דיגיטל ST, אשר שמה לעצמה למטרה להוביל את ענף בניית האתרים וקידום האתרים, צורכת שירותי מחשוב ברמה היומיומית. אי לכך, ובכדי ליהנות מייחודיות וגישה לטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום, דיגיטל ST משתפת פעולה עם חברת SmartSystem (המספקת פתרונות מחשוב ושירותי מחשוב ברמת One Stop Shop).

 עוד בקטגורייה: