עבודה לפי תקן W3C

W3C XHTML CSS

בניית אתרים W3C

מאחורי כל אתר טוב מסתתר קוד מקור טוב ובכדי להגיע לקוד מקור ברמה גבוהה יש לעבוד לפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר של W3C. תקן W3C משמש במשך השנים האחרונות כתקן הסמכה וגורם אובייקטיבי לקוד אתר תיקני. בעת התאמת האתר לקוד ניתן להימנע משגיאות במערכות הפעלה שונות, מתצוגה לקויה של האתר בטאבלטים או בטלפונים ניידים ובאיטיות טעינת האתר בדפדפנים שונים.

בניית אתרים מקצועיים

בניית אתרים לפי תקן W3C תורמת לקידום האתר במנועי חיפוש ומאפשרות תוכן וקוד קריא לרובוט החיפוש של גוגל. בניית אתר אינטרנט תקני מתחילה מקוד תקין. הטמעת הקוד מתבצעת במקביל לCSS ו-XHTML - בכך ניתן לשמור על מבנה אתר נכון בכל עת.

בניית שלד האתר על פי התקן מתחילה בשלב הראשוני לאחר חיתוך מבנה העיצוב אל תוך קבצי תמונות וקוד HTML ונמשכת אל שלב הQA ובדיקות האיכות של האתר לאחר הטמעת קוד הPHP והתממשקות לבסיס הנתונים מסוג MYSQL. בכל שלב מערכת ניהול תוכן דואגת לשמור על קוד האתר תקני ומתרגמת את תגיות התוכן המוכנסות באמצעות DigitalCMS אל קוד נקי וקריא למנועי חיפוש.

  • ניתן למצוא מידע נוסף על תקן W3C באתר האינטרנט www.w3.org
  • ניתן ללמוד עוד על קוד תקני ובניית אתר על פי תקן W3C באתר www.w3schools.com

 

אודות מכון התקנים W3C

בשנים האחרונות היינו עדים לגל טכנולוגי אשר סחף את רשת האינטרנט, החל מהשקת דפדפנים וגרסאות דפדפן חדשות, פיתוח מכשירים טכנולוגיים רבים אשר מספקים תמיכה רשתית וגלישה בכל זמן ומכל מקום, נוצר מצב של חוסר אחידות ותקינות של הקוד וזאת בשל פיתוח בקוד פתוח ללא כל השגחה מטעם גוף או ארגון כלשהו.
W3C או בשמו המלא World Wide Web Consortium מהווה כיום כמכון לחקיקת תקנים באינטרנט והבטחת בניית אתרים בעלי קוד אחיד ותקין למען הצגתם בכלל הדפדפנים והמכשירים אצל כל הגולשים.
 
בניית אתרים על פי תקני W3C
 

אופטימליות עבודה על פי W3C

טרם הוקם מכון לחקיקת תקנים באינטרנט ( ה-W3C) בוני אתרים רבים היו נדרשים לעשות עבודה כפולה בעת התאמת אתר האינטרנט לגרסאות הדפדפן השונות, דרך אשר עודדה שיטת עבודה לא אופטימלית עבור מתכנתים וחברות לבניית ופיתוח אתרים באינטרנט.
באמצעות עבודה על פי התקנים המובילים והסטנדרטים הגבוהים לבניית אתרי אינטרנט של W3C, ניתן להבטיח פיתוח אתרי אינטרנט מקצועיים אשר תורמים בין היתר לקידום האתר במנועי החיפוש.
 

בניית אתר מובייל על פי תקנים

יש לזכור כי מעבר להתאמת אתר האינטרנט לדפדפנים השונים במחשב האישי, ביניהם; Internet Explorer וגרסאותיו, Firefox, Google Chrome, Opera ורבים אחרים, ישנו הצורך בהתאמת אתר האינטרנט למכשירים הניידים, החל ממחשב נייד, טלפונים סלולריים, מחשב כף יד ועוד על מנת לספק עבור הגולש הפוטנציאלי שמגיע לאתר מאותו מכשיר, אתר אינטרנט מותאם לרזולוציית המכשיר, הצגה אופטימלית ויכולת התמצאות וגלישה נוחה.
 

יתרון מוכח בקידום אתר האינטרנט

מנועי החיפוש, אשר הגולש מהווה את הלקוח העיקרי שלהם, פועלים רבות על מנת להציג עבור הגולש את תוצאות החיפוש הרלוונטיות והמקצועיות ביותר עבור שאילתת החיפוש שלו.
על כן, עבודה על פי תקני W3C תבטיח בניית אתרים מקצועיים העומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר, גורם אשר מקבל חשיבות רבה וייחוס עדיפות על פני אתרים שאינם מפותחים בתקנים הללו מצד מנועי החיפוש הרבים. כמו כן, אתר אינטרנט הבנוי על פי תקני W3C מאפשר לרובוט החיפוש והסריקה של גוגל, אפשרות לקריאת הקוד בצורה ברורה יותר וכך גם קבלת דירוג מדויק יותר של האתר בעת קידום אתרים במנועי החיפוש.
 

תקנים וסטנדרטים עיקריים לבניית אתרים מקצועיים

  • HTML5 – תקן HTML5 הנו הגרסה הבאה של שפת התכנות HTML ובאמצעותו ניתן להבטיח פיתוח אתרי אינטרנט באמצעות קוד אחיד ותקין, התאמת האתר לכלל גרסאות הדפדפן והמכשירים ומהווה כיום כסטנדרט לבניית אתרים מקצועיים באינטרנט. בין השיפורים והחידושים היותר משמעותיים ניתן להבחין באלמנטים חדשים שמאפשרים תיאור טוב יותר של מבנה הדפים, ממשקי תכנות של אפליקציות (API) אשר מאפשרים למתכנתים לבצע פעולות רבות שעד כה לא היו ניתנות לביצוע, בפשטות, לדוגמת אחסון מידע באופן בלתי מקוון, ניגון וידאו ואודיו ללא הטמעת תוספים לדפדפן, יצירת גרפיקה ב Canvas ועוד.
  • CSS, גרפיקה ועיצוב – CSS מהווה שפה לעיצוב דפי תוכן באתרי אינטרנט הנבנים בשפת HTML ו XML. באמצעות CSS ניתן לערוך רכיבים רבים כמו צבעים, גופנים, פריסת תבניות ועיצובן ועוד. באמצעות שפת CSS ניתן להתאים את תצוגת האתר למכשירי המובייל השונים באופן ידידותי ומקצועי.
  • תקינות למובייל – כחלק מפיתוח תקנים וסטנדרטים גבוהים, W3C מקדם רשת מובייל אשר מאפשרת פיתוח דפדפנים למכשירים ניידים, התאמת אתרי אינטרנט לרזולוציית מכשירי המובייל, מיפוי מידע ואופטימיזציה מלאה על מנת לספק ממשקיות משתמש נוחה ואופטימלית עבור המשתמש.
  • סמנטיקה – בניית רשת סמנטית אשר מאפשרת למחשבים להבין את תוכן דפי האינטרנט ולעשות שימוש חכם יותר בתוכן. באמצעות RDF ( Resource Description Framework) ניתן להגדיר בין אלו יחסים בין אובייקטים וקטגוריות ניתן להשתמש.
 
בניית אתרים בתקני W3C
 
בעלי אתרים וחברות לבניית אתרים אשר מעוניינות לבדוק אם אכן אתר האינטרנט שלהם עומד בתקנים המובילים של W3C יכולים לבקר ב W3C Validator על מנת לבדוק את תקינות התוויות באתר האינטרנט מבחינת HTML, XHTML, CSS ועוד.
כל הזכויות שמורות © דיגיטל.אס.טי בע"מ - Digital.S.T LTD | IJA