ז

בניית אתרים מותאמים למובייל

מדוע התאמת אתר אינטרנט למובייל כה חשובה
התפתחות הטכנולוגיה הובילה להשקתם של מגוון מכשירים חכמים ומשוכללים ביניהם טלפונים חכמים, מכשירי I-Pad ו- Tablets, מכשירים אלו ניכרים כמכשירים בעלי תמיכה רחבה ברשת האינטרנט ומאפשרים גלישה מכל מקום ובכל זמן בנוחיות רבה עבור המשתמש מה שהוביל לגידול באחוז הלקוחות המחזיקים כיום מכשיר מסוג זה, בעלי עסקים וחברות הבינו כי אחוז הגולשים באתר האינטרנט שלהם על ידי מכשירי מובייל גדל באופן משמעותי ולכן לא יכלו להתעלם מהעובדה כי יש להתאים את האתר למובייל ולמערכות ההפעלה השונות ( IOS, אנדרואיד וכו').
 

הקפדה על פשטות בעת בניית אתרים למובייל

גלישה במכשיר הסלולרי נחשבת לאופטימלית כאשר הגולש מתמצא תוך מספר שניות באתר בשל היותו מכשיר נייד וקטן בגודלו, ברגע והגולש לא מצליח להתמצאות באתר בקלות ונוחות העסק סובל מאיבוד לקוחות פוטנציאליים.
מגמת החיפוש באמצעות טלפון סלולרי נמצאת בעלייה בשל הנוחות, ניידות והעובדה כי אנו לא מצליחים להתנתק מהמכשיר שמחובר כל הזמן לרשת האינטרנט.
התאמת המכשיר למובייל נועדה להקל על הגולש בהתמצאות באתר הנובעת מרזולוציות מסך שונות אשר מקשות על חווית המשתמש בעת גלישה.
 

ניצול פוטנציאל מלא

רשת האינטרנט נהפכה לכלי מרכזי בחיינו והודות לתשתיות הרחבות הפזורות בארץ ובעולם אנו יכולים כיום לגלוש מכל מקום ובכל עת. כאשר עסק מחליט על בניית אתר אינטרנט ככלי שיווק אופטימלי אין עליו להסתמך אך ורק על התאמתו לרזולוציות השונות במחשב ובדפדפנים השונים, 40% מכלל הגולשים באינטרנט כיום עושים זאת באמצעות מכשירי הסלולר ולכן עסק אשר מעוניין לנצל את מלוא הפוטנציאל שלאינטרנט יש להציע ולזכות בחשיפה מרובה וקהל יעד פוטנציאלי מודע לכך כי על אתר האינטרנט שלו נדרש להיות מותאם למכשירי המובייל השונים.
כיום זוהי דרישת חובה מכל עסק וחברה אשר מעוניינים בחשיפה ושיווק אופטימלי בעת פנייה לחברה לבניית אתרים, לספק חווית משתמש ללא פשרות עבור הגולש הסלולרי המהווה אחוז ניכר מכלל התעבורה באתר.
חברת Digital.S.T מתמחה בבניית אתרי אינטרנט מקצועיים לעסקים וחברות תוך התאמה אישית לכלל מכשירי המובייל וסיפוק חווית משתמש נוחה וידידותית ובכך מהווה בין החברות היחידות אשר מספקות שירות מקצועי וטכנולוגי עבור לקוחותיה.
 
קיימים מספר סוגים של התאמות למכשיר סלולרי, התאמות אלו כרוכות בהצעת מחיר גבוהה יותר ולכן לא מתאים לכל אחד:
  • אופציה אחת היא במקביל לאתר האינטרנט בגרסתו המלאה כפי שמוצג ברזולוציית מסך מחשב, יוצג אתר רספונסיבי ומותאם למכשיר המובייל, בעת כניסה לאתר דרך מכשיר הטלפון יוצגו עבור הגולש שתי אופציות לבחירה האחת תהיה הצגת אתר מותאם למובייל והשנייה הצגת אתר בגרסה רגילה, אופציה זו נועדה לכלול את כלל המידע והתוכן אשר מופיע בגרסה הרגילה (בעת בניית אתר מותאם למובייל יש צורך לעשות הפרדה בין תכנים וקבצים בכדי שהתצוגה תהיה אופטימלית עבור הגולש).

 

בניית אתר תדמית מותאם למובייל
 
דוגמה לכך הוא אתר האינטרנט של מלון בית מימון אשר מציע אופציה לבחירה בין שני גרסאות.
  • אופציה שנייה היא הצגת אתר אינטרנט רספונסיבי ומותאם לטלפון, ברגע והגולש נכנס לאתר, התפריטים יהיו גדולים והתצוגה תהיה מותאמת כך שהיא לא תדרוש מהגולש להגדיל או להקטין את המסך בהתאם, אופציה זו כוללת יותר תוכן מאשר מה שמציעה האופציה הראשונה עבור הלקוח ולכן הפיתוח שלה יהיה יקר יותר.
 
בניית אתר קטלוגי מותאם למובייל
 
דוגמה לאתר קטלוגי המציע בעת כניסה דרך מכשיר סלולרי, התאמה מלאה לכל הפרטים וחווית משתמש נוחה ואידאלית.

שמירה על חווית משתמש אופטימלית

אחד הגורמים החשובים ביותר בעת בניית אתר מקצועי למובייל הוא שמירה על חווית המשתמש אשר הגולש הורגל אליה באתר האינטרנט הרשמי של העסק, ביצוע אותן פעולות  בנוחיות והפשטות אותה הוא מצפה למצוא בעת גלישתו באתר באמצעות המכשיר הסלולרי, ניווט ידידותי בין התפריטים באתר ומענה לשאילתת הגולש בנוחיות הרבה ביותר.
כמו כן, הטלפונים החכמים ידועים באופציות לשינוי רזולוציות מסך לרזולוציות אנכיות ואופקיות, בניית אתרים בהתאמה למכשירי המובייל מאפשרת התאמה מלאה בעת הפיכת המכשיר להצגה רספונסיבית מותאמת בהתאם לסוג הרזולוציה.
 

כיצד זה עובד?

  • קודם כל כפי שצוין קודם לכן, חשוב מאד לקחת בחשבון כיצד תתנהל חווית המשתמש בעת גלישתו באתר אינטרנט דרך מכשיר סלולרי.
  • התאמת אתר האינטרנט נדרשת להיות על כלל המכשירים, כפי שבמחשב מתבצעת התאמה לדפדפנים כך במכשיר הסלולר לפי סוג המכשיר והרשימה היא ארוכה מאד.
  • אחת הדרכים להתאמת תצוגת אתר האינטרנט עבור מכשיר המובייל היא על ידי שינוי הקוד או כתיבת קוד מחדש, CSS3 מאפשרת ביצוע פעולה זו אך לא כל המכשירים תומכים ב- CSS3, אמנם ניתן לפתור זאת על ידי זיהוי המכשיר בצד השרת באמצעות קוד HTML או JavaScript.


עוד בקטגורייה: