ז

אחסון אתרים בארץ ובחול

השוואת מחירי אחסון אתרים בעולם

כאשר אדם פרטי או חברה מבקשים לאחסן אתר הקיים ברשותם, עומדים בפניהם שתי אפשרויות: אחסון אתר בחו"ל או איחסון אתר בישראל. אפשרויות אלה גוררות עימם התלבטויות רבות, מאחר והליך אכסון אתר הינו תפקיד חשוב שמטרתו היא להציג לגולשים את האתר באופן תמידי וללא בעיות. לכן, יש להתאים את נושא אחסון האתר אל פרמטרים עיקריים אלה: מיקום שרת האחסון, סוג השרת, נפח מוקצה, שטח תעבורת נתונים, זמינות שרת, מחירים, כלים מקיפים וכן שירות ותמיכה טכנית. במאמר זה נסקור את האפשרויות העיקריות והחשובות אצל חברות אחסון הממוקמות בחו"ל מול חברות אחסון הקיימות בישראל.

 

מיקום שרתי אחסון וזמינותם

חוות השרתים של חו"ל מפוזרות בפריסה עולמית לפי מדינות, עקב מיקומם הגיאוגרפי הרחוק ייתכנו שיבושים בעת ניסיונות גישה אל האתרים המאוחסנים אצלהם וכן בעיות בזמינות השרת המארח. כאשר ישנם בעיות בעת זמינותו של אתר, עלול זה להשפיע על כמות הכניסות של הגולשים וזמן שהייתם. וכן בתחום הקידום, כאשר גוגל מבצע סריקה לאתר ונתקל בבעיות זמינות עלול הוא להוריד את מיקומו במנוע החיפוש.

לעומת זאת, בישראל, חוות השרתים ממוקמות אצל ספקיות האינטרנט השונות – 012 סמייל, 013 נטוויז'ן, 014 בזק בינלאומי. אחסון אתרים בשרתים אלה מאפשר זמינות של עד 99.9% ותוצאות חיוביות ואמינות. לעומת זאת, כאשר גולש מחו"ל ינסה להגיע אל אתרים אלה, זמני התגובה שהוא יקבל בחזרה מהם הינם נמוכים וספק אם יוכל הוא להנות מגלישה חלקה ורצופה בהם.
 

מהירות גלישה באתר

מיקומו הגיאוגרפי של השרת משפיע באופן ישיר על מהירות הגלישה באתר. היבט זה מתבטא בכך שכאשר מבצעים גלישה אל אתר ישראלי המאוחסן בשרת בארץ זמני התגובה שלו יהיו הרבה יותר מהירים מאשר אם אותו אתר יאוחסן בשרת חו"ל. אותו דבר קורה גם בצד השני, כאשר גולשים מחו"ל יבצעו גלישה אל אתר כלשהו המאוחסן בחוות שרתים בעל אותו מיקום, יהנו מזמני תגובה מהירים יותר מאשר אם אותו אתר היה מאוחסן בחוות שרתים ישראליות.

 

מחירי חבילות האכסון

ישנם הפרשי מחירים גדולים בין חברות אחסון אתרים בחו"ל לבין חברות איכסון אתרים בישראל. לרוב, חברות בתחום האיכסון הקיימות בחו"ל כמו GoDaddy מציעות מחירי חבילות זולים ואטרקטיבים, ומכילות בדרך כלל שטח אחסון ונפח תעבורה גדולים יותר. לעומת זאת, מחירי חבילות האכסון בישראל יקרים ואף עלולים להגיע לסכומים הכפולים מאלה של חו"ל. אך התמורה החשובה שמקבלים מתשלום לחברת איכסון אתרים בישראל היא זמינות שרת ומהירויות גלישה גבוהות יותר.

לסיכום, ההחלטה האם לבחור בחברת איחסון אתרים בארץ או בחו"ל הינה החלטה חשובה ותלויה בעיקר בדרישותיו האישיות של בעל האתר. מצד אחד ניתן להנות ממחירים נוחים ומשתלמים אצל חברות איחסון בחו"ל, אך מצד שני קבלת נגישות וזמינות שרת טובה יותר קיימת אצל חברות איחסון ישראליות. לכן, אם הנכם עומדים כעת באמצע התלבטות כלשהי בעניין ועדיין לא הגעתם להחלטה, אנו ב- DigitalST נשמח לעמוד לרשותכם ונדאג להתאים לכם את חבילת האחסון המתאימה ביותר לבקשותיכם.עוד בקטגורייה: