איך לפתוח בלוג ב- Blogger

בעידן בו קיים דגש רב על שיתוף מידע בין אנשים בדרכים אופטימליות, רשת האינטרנט מהווה את הכלי המוביל לשם כך. כיום ישנם שני דרכים לפרסום תוכן, מידע ושירותים ברשת האינטרנט, האחת היא באמצעות בניית אתר אינטרנט מקצועי ובהתאמה אישית דרך חברת בניית אתרים שתאפשר עבורכם פרסום שירותים, מוצרים ותוכן. הדרך השנייה היא באמצעות פתיחת בלוג על גבי מערכות ופלטפורמות שונות הקיימות באופן חינמי לחלוטין ברחבי הרשת ומאפשרות למשתמשים לפרסם מידע ותכנים כאוות נפשם בדרך מקצועית ובאמצעות ממשקיות משתמש נוחה וידידותית.
אחד מהפלטפורמות הללו שמאפשרות לכם פתיחת בלוג מקצועי ובחינם היא מערכת הבלוגים של Google העונה לשם Blogger.
 

כיצד מתחילים?

על מנת לפתוח בלוג בפלטפורמת Blogger יש צורך בפתיחת חשבון משתמש ב- Google. התחברות לתיבת הדואר אלקטרוני שלכם, בתום ההתחברות, כנסו בחלון חדש ל- Blogger וכעת הנכם יכולים לפתוח בלוג חדש, לעצב אותו על פי תבניות עיצוב מובנות ואטרקטיביות (אמנם כמות מצומצמת למדי)או לשייך תמונה בבחירה אישית כרקע.
פתיחת בלוג ב- Blogger כוללת עמה פונקציות ותוספים מרשימים אשר עוזרים למשתמש לשדרג את הבלוג ולהפוך אותו לבלוג אטרקטיבי וענייני עבור הגולשים הרבים.
 

כיצד עובדים עם מערכת הניהול של Blogger

לאחר ופתחתם את הבלוג הראשון שלכם, קראתם לו בשם וסיפקתם עבורו עיצוב בין אם מבין התבניות המובנות שקיימות או דרך תמונה שבחרת שתשמש כתמונת רקע, סביר להניח כי תרצו להבין אילו פיצ'רים ואפשרויות נוספות ישנם עבורכם במסגרת השירות והעבודה עם ממשק המשתמש של גוגל.
  • כמות תצוגות דף ורשומות – ראשית טרם כניסתכם לעריכת הבלוג, בעמוד הראשי תראו קישור לבלוג שלכם כאשר מתחתיו מופיעה כמות תצוגות הדף, כלומר כניסות לבלוג שלכם ומספר הפוסטים אשר מופיעים בבלוג.
  • עם כניסתכם לפרופיל הבלוג שלכם יופיע מצדכם הימני תפריט תוספים ופונקציות. הכפתור הראשון הנו פרסום חדש אשר מפנה אתכם באופן אוטומטי לדף פרסום של פוסט חדש בבלוג שלכם הכולל בתוכו עורך תוכן מינימלי והגדרות לפוסט לדוגמת מילות מפתח, תיוג מיקום ועוד.
  • לאחר מכן יש לנו את כפתור סקירה כללית אשר מהווה גם הדף הראשי של עריכת הפרופיל של הבלוג. עמוד זה מספק עבורכם אינדיקציה אודות התנועה בבלוג, מאילו מקורות הגיעו הגולשים, תגובות אשר ממתינות לאישור, מספר קוראים קבועים בשילוב מגוון פיצ'רים סטטיסטיים נוספים שהכרחיים עבור בעל הבלוג.
  • רשומות – כפתור זה מפנה אתכם אל עבר כלל הפוסטים שלכם ומספק עבורכם אינדיקציה על כמות הצפיות שהיו לכל מאמר כולל התאריך בו הוא פורסם, אפשרות לעריכת המאמר, מחיקתו, שליחתו לטיוטה או הוספת מאמר חדש.
  • כפתור תגובות – כפתור זה מאגד במקום אחד את כלל התגובות שפורסמו בבלוג שלכם ומציג אותם עבור המשתמש עם אפשרות להורדת התגובה.
  • באמצעות כפתור Google + ניתן לשייך את הפרופיל שלכם ישירות לבלוג ובכך לאפשר להוסיף יישומונים וגאדג'טים לבלוג לדוגמת קוראים אשר עוקבים אחריכם ב Google +, שיתוף תכנים ומידע עם קהל גולשים חדש, אפשרות להצטרף לקהילות ובכך להפנות את התכנים שלכם לקהל גולשים פוטנציאלי בהרבה יותר, אפשרות לניהול תגובות ממקום אחד ותוספים רבים אשר ניתן לשלב אותם בתבניות של הבלוג על מנת לפנות לגולש בדרכים רבות יותר.
  • נתונים סטטיסטיים מציגים עבורכם את כמות הכניסות לבלוג לפי תאריך ולפי מיקום ומקורות התנועה של הגולשים, תוך כדי תצוגה לפי המדינות מהן הגיעו הגולשים ברחבי העולם ועל פי הדפדפנים השונים או מערכות הפעלה שונות.
 
תצוגת דף ותפריט עזרים בעת עריכת בלוג ב- Blogger
 

לעשות כסף מהבלוג שלך

חברת Google מציעה למשתמשי פלטפורמת Blogger ליצור כסף דרך הבלוג שלהם באמצעות שירות Google Adsense.
אם הנכם מחזיקים בלוג מקצועי בעל תכנים איכותיים, עדכניים ורלוונטיים עבור הגולש, ומעוניינים ביצירת רווח מהבלוג שלכם, חברת Google תאפשר לכם לעשות זאת באמצעות שירות Google Adsense, שירות אשר מאפשר פרסום מודעות ופרסומות מכוונות בבלוג שלכם וכל לחיצה של הגולש על המודעה שבבלוג שלכם תזכה אתכם בסכום מינימלי.
אמנם זה נשמע כאילו בלתי אפשרי להשיג רווח ככה, אך במידה ויש לכם תנועת גולשים רבה וקבועה ניתן לעשות רווח יפה לאורך זמן.
 
יצירת רווח מהבלוג באמצעות שירות Google Adsense

מתעניין בבניית אתר אינטרנט?

מלא את פרטיך לקבלת הצעת מחיר

יכול לעניין אותך: