ז

אפיון בניית אתר אינטרנט

תהליך אפיון יסודי

תהליך אפיון אתר האינטרנט היינו מכריע בהצלחתו העתידית של השיווק האינטרנטי והמודל העסקי בעת בניית האתר. אפיון אתר אינטרנט מהווה השלב הראשון אליו ניגשים לפני התחלת בניית האתר ובעת קביעת התקציב, לוח הזמנים ואופי הפרויקט.

זמן אפיון הפרויקט נמדד על פי רמת מורכבותו והמודל העסקי הקיים מאחוריו – יש להקפיד על תהליך אפיון מסודר אשר אינו מוגבל בזמן ומאפשר תכנון וקביעה של כל הפרמטרים הקיימים בטווח הקרוב ובטווח הרחוק.

 

תהליך אפיון אתר מא' ועד ת'

כל תהליך אפיון מתחיל מסיעור מוחות הכולל שני צדדים או יותר המעורבים בתהליך בניית האתר. ישיבת סיעור המוחות הנערכת בשיתוף הלקוח וחברת בניית האתרים כוללת רעיונות שונים הנכללים במודל העסקי של אתר האינטרנט ובתהליך השיווק העתידי. האספקטים השונים עליהם יש לדון בפגישה זו כוללים את התכנית העסקית לטווח הרחוק ופעולות המאקרו אשר יש לנקוט לכל אורך התהליך עד להגעה ליעדים ברורים אותך יש להגדיר מראש באמצעות הצבת פרמטרים כלכליים ועסקיים.

יזמים רבים נוטים לחשוב שניתן להקים אתר אינטרנט כעסק מהצד אשר יניב הכנסה פסיבית ללא צורך בתחזוקה או בעבודה קשה – צורת חשיבה זו תצליח רק לאחר תכנון נכון של פעילות העסק האינטרנטי ובמידה ויינקטו כל הפעולות הנדרשות להצלחת האתר באינטרנט.

לאחר הפגישה הראשונית בה נרשמים כל הנקודות העיקריות בפרויקט – יש לבצע מחקר מעמיק על השאלות השונות העולות בפגישה ולמצוא פתרונות טכנולוגיים, פתרונות עיצוב ופתרונות שיווק לכל אחד מהנושאים.

 

אפיון אתר אינטרנט

 

טכנולוגיה – בחירת שפת תכנות

השלב השני הקיים בתהליך אפיון אתר האינטרנט היינו בחירת הטכנולוגיה איתה נרצה לעבוד בפרויקט. בחירת הטכנולוגיה מתבססת על מספר מאפיינים אותם יש לבחון:

  • 1.כמות תעבורה נדרשת – בחינת התעבורה העתידית הנדרשת באתר תנווט אתכם לבחור בטכנולוגיה המתאימה ביותר לכם – תעבורה נמוכה לא תגביל אתכם בסוג בסיס נתונים או מערכת הפעלה של השרת – תעבורה גבוהה תדרוש התבססות על טכנולוגיות מידע המאפשרות יציבות ואמינות גם מול מאות אלפי גולשים במקביל ותלויה לעיתים קרובות גם באחסון אתרים מקצועי ויציב.
  • 2.התפתחות טכנולוגית עתידית – חלק חשוב מתהליך בחירת הטכנלוגיה נוגע להתפתחות העתידית של הפרויקט; בחירה לא נכונה של טכנולוגיה עלולה להגביל אתכם בעתיד בעת פיתוח האתר ושיווקו באינטרנט – לכן יש לייחס חשיבות למודולים והפונקציות העתידיות אשר יופיעו בניהולו השוטף והשיווק העתידי.

 

 

סרטון המדגים את התפתחות שפת התכנות PHP בתחום בניית האתרים בשנים האחרונות.

 

אפיון עיצוב אתר – תכנון ממשק משתמש

שלב תכנון ממשק המשתמש הולך יד ביד עם שלב העיצוב הגראפי אך כולל עבודה מקדימה אשר יש לבצע בעת תהליך אפיון האתר בשילוב מעצב או ארט דיירקטור הבקיא ברזי הפרויקט עוד מתהליך הרעיון. מוערבותו של המעצב קריטית בתהליך עיצוב האתר מכיוון שמשפיעה על המיתוג ורוח הרעיון הכללי המתווה את התקדמות הפרויקט בעתיד.

תכנון מקפיד יחד עם מעצב WEB מנוסה יבטיח את הצלחת אתרכם ויאפשר יצירה של אפיון גרפי ממצה ויסודי המשלב סקיצות ותכנון ממשק משתמש אשר יגיע ליישום בשלב התכנות העתידי.עוד בקטגורייה: