ז

בחירת אחסון אתרים אופטימלי

כיצד לבחור בחבילת אחסון המתאימה ביותר

אחסון אתר על גבי שרת מצריך את בעליו לבחור בחבילת אחסון, כזו שתתאים לצרכיו ותמלא את דרישותיו. אחסון אתרים הינו תחום רחב ובעל תחרות גדולה, ישנם חברות רבות המציעות מגוון רב של חבילות אחסון המותאמות לפי צרכי הלקוח, מחירי חבילות האחסון משתנים עפ"י החברה וכן עפ"י סוג החבילה. במאמר זה נסקור מהם ההיבטים החשובים אותם יש להכיר לפני שעושים צעד בדרך לרכישת חבילת אחסון אתר.

על מנת לבחור בכמות נפח שרת אשר יתאים לאחסון האתר שלכם, יש לבדוק איזה סוג אתר ברשותכם ומה הוא מכיל. נציג כאן מס' סעיפים אשר משפיעים באופן ישיר על נפח השרת הדרוש לאחסון.
צפו בוידאו ולמדו על תהליך בחירת חברת אחסון אתרים בצורה יעילה ונכונה.

 

קיבולת האתר

סעיף חשוב וראשוני שיש לבדוק הוא כמות הקיבולת אשר האתר צורך. אתר בעל תמונות וקבצי מדיה שונים יצרוך קיבולת רבה יותר מאשר אתר בסיסי בעל טקסט בלבד. על כן, נפח השרת אשר האתר ידרוש יהיה בהתאם. בכדי לקבל מידע על כמות הקיבולת אשר האתר צורך, ניתן לעיין במאפיינים של תיקיית האתר.

מסד נתונים על גבי שרת האחסון

1. Mysql
מסד נתונים זה משמש בעיקר לשפות תכנות קוד פתוח כגון PHP, מסד הנתונים Mysql אינו מוגבל בקיבולת חיצונית ואינו עולה תשלום נוסף על חריגת משקל פיזי. הגבלת המקום של מסד הנתונים Mysql מתבצעת עפ"י נפח האחסון המוגדר בחשבון הלקוח.

2. Sql
מסד הנתונים Sql משמש בעיקר לטכנולוגיות מייקרוסופט ומתממשק באופן מלא עם שפות התכנות ASP ו- ASP.NET. מסד נתונים זה רץ פעמים רבות על שרתים מסוג ווינדוס, Sql server בגירסאות 2003, 2007, 2011. מסד נתונים זה כרוך בתשלום נוסף ומתבצע על פי נפח הרישיון הנדרש למסד הנתונים באתר האינטרנט.

שטח תעבורה בשרת אחסון

שטח תעבורה בשרת נמדד על פי כמות הנתונים הנדרשים להעברה בין האתר לגולשיו. אתרים בעלי פעילות נמוכה כגון אתרי תוכן ותדמית יצרכו שטח תעבורה קטן יותר מאשר אתרים בעלי פעילות רבה יותר כגון אתרי פורטל ומסחר בהם נתוני הגלישה רחבים יותר. על מנת לקבל פרספקטיבה טובה יותר לגבי נתון זה וכן לדעת טוב יותר מהם צרכי השימוש בשטחי תעבורת השרת, יש לעקוב אחר סטטיסטיקות כניסות הגולשים אל האתר.

מערכת הפעלה

מערכת הפעלה בשרת מהווה את סביבת העבודה בה תימצא חבילת האחסון. ישנם שני סוגי מערכות הפעלה נפוצות בשוק, Linux ו- Windows. על מנת לדעת איזו מהם תתאים לצרכי הלקוח נדרשת ידיעה מראש של סוגי התוכנות בהם מתכנן הלקוח לעשות שימוש.

Linux
מערכת הפעלה זו שייכת לחברת UNIX הידועה בלוגו המפורסם שלה הרי הוא הפינגווין. מערכת הפעלה לינוקס צברה את שמה ואת הפופולריות שלה בקרב מפתחי אינטרנט ומקצועני אינטרנט רבים. עיקר תפוצתה של המערכת הינו תודות למודל העסקי שלה המתבסס על קוד פתוח ללא עלות, ללא הגבלות, עם נגישות מלאה לכל תכנת החפץ בכך. המודל העסקי של לינוקס מתבסס על פיתוח עצמאי של המשתמשים תוך התבססות על מודל כלכלי המושתת על תרומות בלבד. מודל עסקי זה כולל בתוכו פתרונות רבים לעסקים קטנים ולתכנתים המעוניינים לפתח תוכנות ומערכות ללא עלות חיצונית. מודל זה כולל בתוכו כמה חסרונות עיקריים, חסרון ראשון והמשמעותי ביותר הוא חוסר באבא ואמא. בעצם היותה של החברה מבוססת על תרומות ללא מטרות רווח היא מנשלת את עצמה מכול התחייבות לתמיכה ושירות או תקינות המוצר. חיסרון זה הינו בעיקר על הנייר וחברת UNIX עושה כל מה שביכולתה לספק את המוצר הטוב ביותר.

Windows
מערכת הפעלה זו שייכת לחברת מייקרוסופט. גרסת הווינדוס אשר בה נעשה שימוש בשרתי WEB הינה שונה בתכליתה מגרסת הווינדוס המוכרת לנו ומשמשת בעיקר כתשתית עבודה לשימוש בשרתים בעלי יכולת התממשקות טובה יותר וניטור טוב יותר. מערכת הפעלה זו תומכת בעיקר בטכנולוגיות מייקרוסופט, כגון, ASP.NET ו- ASP קלאסי.


שירותים נלווים

רישום דומיין
ישנן חברות אחסון אתרים אשר מציעות שירות רישום דומיין. ביצוע רישום דומיין לאתר הינו חלק חשוב וקריטי מתהליך אחסונו בשרת. ללא רישום כתובת דומיין לאתר לא תתאפשר גישה של גולשים אליו. על כן יש לבדוק מול החברה האם קיים ברשותה שירות זה וכן מהם תנאי השירות הניתנים בחבילה.

תיבות מייל
שירות נוסף הניתן כחלק מרכישת חבילת אחסון אתרים הינו שימוש בתיבת מייל. שימוש בתיבת מייל מאפשר לבעל חבילת האחסון לעקוב אחר כלל הפניות של הגולשים/לקוחות הנעשו דרך האתר וכן לקבל סוגי הודעות שונות מהאתר כגון רישום משתמשים, תקלות שונות של גולשים באתר, סליקת כרטיסי אשראי, ביצועי רכישות וכו'.עוד בקטגורייה: