ז

חידושי בניית אתרים 2012

מה חדש בבניית אתרים

שנת 2012 אמנם עברה רק את מחציתה, אך ניתן כבר לראות כמה חידושים אשר לקחו חלק בשוק בניית האתרים. חברות בניית אתרים רבות מתחילות להשתמש בטכנולוגיות יעילות ובהתאמה על פי תקנים בין לאומיים(W3C); אך מה גרם להתעוררות זו בשנת 2012?

 

JQUERY – סקריפטים חדשים

במהלך השנה החולפת ניתן לראות מספר טכנולוגיות ושפות תכנות ותיקות אשר עלו למודעות ולשימוש הסדיר של תכנתים באמצעות ספריות. אחת משפות התכנות השכיחות ביותר שעלתה למודעות הכלל רק בשנה האחרונה; היינה JavaScript שלוקחת כיום חלק בלתי נפרד משימוש באלמנטים תכנותיים ויזואלים באתרי אינטרנט. שפת התכנות JavaScript קיימת כבר משנת 1995 ואף מהווה בסיס לנתח שוק ניכר ממערכות האינטרנט; אך למרות הוותק והאמינות של שפת התכנות JS, שימושה באתרים היווה נתח זניח עד לשנת 2012; אז מה בעצם השתנה השנה? עלייתה של הספרייה JQUERY אשר מהווה בסיס פיתוח יעיל ונוח לתכנתי JS יצרה סביבת עבודה חדשה אשר דחפה את ההתפתחות הJS ואף גרמה לה להוות פתרון ואף תחליף אינטרנטי לתוכנת הפלאש של ADOBE.

 

חידושי בניית אתרים 2012

 

איך זה קרה?

סביבת העבודה החדשה והנוחה שנוצרה היוותה בסיס פיתוח נרחב לרבבות תכנתי JS ברחבי העולם – ואפשרה גם לתכנתי WEB השתלבות והתאקלמות נוחה בספרייה. ההתממשקות הנוחה וקלות התפעול איפשרו לתכנתים רבים ליצור סקריפטים תומכי API המאפשרים מודיפיקציה והתאמה ללא צורך בידע בתכנות JS.

 

התוצאה:

עקב נגישות סביבת עבודה זו ועצם העובדה שהיא מופצת בחינם וללא כל תמורה; נוצרו אלפי סקריפטים חכמים ומעניינים המאפשרים תוצאה מקסימלית במינימום מאמץ ולרוב גם ללא כל תמורה(מלבד כפתור תרומה המאפשר לך להעביר תשלום סימלי למפתח הסקריפט).

שימושים בJQUERY ניתן לראות גם באתר האינטרנט שלנו – אם במצגת בעמוד בניית אתרים או בתיק העבודות – JQUERY מקל על חיי המתכנת ועבודה נכונה איתו אף מאפשרת קיצור לוחות הזמנים ושיפור איכות העבודה.

 

בניית אתרים בHTML5

 

HTML 5 – הסטנדרט מגיע לאינטרנט

נושא נוסף העולה למודעות בשנת 2012 הוא תקינות ואחידות הקוד באינטרנט. בעקבות כניסתו של שוק הטאבלטים והסמארטפונים לשגרה היום יומית של אחוז ניכר מהציבור; נוצר פער בין התצוגה באתרים בין מכשירים ודפדפנים שונים אשר נתמכים על ידי חברות שונות.

פער זה דרש התאמה אישית לכל מכשיר חשמלי אשר הציג אתרי אינטרנט ובכך הכפיל את עבודת המפתחים ואף דרש עבודה של חברות בניית אתרים בהתאם לתקנים כגון W3C לצמצום פערי התצוגה.

בעקבות כך נוצר HTML 5 – שפת תכנות המאפשרת בניית אתר אחידה לכל דפדפן ותצוגה נוחה מכל מכשיר. HTML5 מאפשר יצירה של אובייקטים ויזואלים באמצעות קוד תכנות ללא תלות בתוכנת עריכה(כגון פלאש) ובכך מסיר תלות בהתקנת תוכנות צפייה חיצוניות באלמנטים מונפשים(כגון FLASH PLAYER).

טכנולוגיית HTML5 עדיין בחיתוליה ושימוש סדיר בה תרם חלחל לתודעת חברות בניית האתרים. אנו מקווים לעדכונים ותמיכה נרחבת בHTML5 ומעריכים כי 2013 תהיה השנה הגדולה של הטכנולוגיה המעניינת הזו.

 

CSS 3 – מעבר לתקן אחיד

בעקבות התעוררות והתקדמות שפת הHTML חלה דרישה גם לגרסת CSS תואמת המאפשרת תאימות ושליטה בדרך אחידה לכל סוגי הדפדפנים. CSS3 מגיעה כשפת תקן חדשה בכדי להשלים את הפער הגדל בין הדפדפנים השונים ולאפשר לתכנתים קוד יעיל ואפקטיבי במינימום זמן פיתוח ובשליטה מלאה.עוד בקטגורייה: