ז

טכנולוגיית מחשוב ענן

שירותי מחשוב אופטימליים לעסק שלך
רבים מכם קרוב לוודאי שמעו על המושג מחשוב ענן או על תרגומו ללועזית, Cloud Computing, מדובר בתפיסה טכנולוגית חדשה המקובלת כיום בעולם ה- IT (ראשי תיבות של Information Technology) אשר נמצאת במגמת עליה בשימוש בקרב עסקים קטנים ובינוניים (SMB), חברות וארגונים ואף אינדיבידואלים שצורכים שירותי מחשוב ענן.
ניתן בלב שלם להגיד כי כיום כמעט כל אחד ואחד מאיתנו צרך או נתקל בשירותי מחשוב בדרך זו או אחרת בין אם שייכותו לעסק או חברה אשר עושים שימוש בטכנולוגיית מחשוב ענן או על ידי גופים שונים ברחבי האינטרנט.
 

מהי טכנולוגיית מחשוב ענן וכיצד היא תורמת ליעילות הארגון

עד היום על מנת להשתמש בשירותים כלשהם אשר מטרתם לשפר את יעילות מערכות המידע והתפקוד הכולל של מערך המחשוב הארגוני בעסק, עסקים וחברות היו צורכים ורוכשים ציוד ותשתיות מחשוב יקרות.
באמצעות טכנולוגיית מחשוב ענן ניתן לקבל את כל השירותים האופטימליים שנדרשים לתפקוד יעיל על ידי התחברות לרשת האינטרנט (ענן) על פני התקנת התוכנה או השירות הנדרש על מחשב מקומי.
המידע הנצרך משומר בחוות שרתים מרוחקת ומועבר לכלל תחנות הקצה בארץ ובעולם על ידי רשת ארגונית מאובטחת.
 
טכנולוגיית מחשוב ענן יעילה לארגון על ידי חוסר הצורך ברכישת ציוד מחשבים ותשתיות מחשוב יקרות בכדי לספק לעסק את השירותים ופתרונות המחשוב האידאליים עבורו להבטחת ביצועים מקסימליים, יציבות ויעילות מערכות המידע בארגון והפקוד הכולל של עובדי הארגון.
כמו כן, טכנולוגיה זו מהווה יתרון כלכלי משמעותי עבור עסקים וחברות בשל גמישות הנתונים, חוסר הצורך בתשתיות מחשוב למען הפעלת וסיפוק השירותים וכמובן העסק משלם אך ורק על מה שהוא משתמש.
 
 
סרטון אנימציה זה, מציג עבורנו את היתרונות המשמעותיים בשירותי מחשוב ענן כטכנולוגיה אופטימלית, היתרונות הכלכליים ותרומתה לארגון.
 

מחשוב ענן כיתרון כלכלי

כפי שציינתי קודם לכן, טכנולוגיית מחשוב ענן מהווה יתרון כלכלי בולט עבור העסק שלכם, בין היתרונות העיקריים נמנים בין היתר;
  • שלם על מה שאתה משתמש – בדומה למשל לשירותים המסופקים על ידי חברת חשמל בו תמיד הנכם מחוברים אך משלמים אך ורק על כמות המשאבים המשומשים, כך גם במחשוב ענן, הנכם תמיד מחוברים לענן וחלק מהשירות אך התשלום מתבצע אך ורק עבור מה שאתם משתמשים ולא מעבר לזה.
  • מאחר וכל השירותים מסופקים באמצעות רשת האינטרנט אין כל צורך ברכישת ציוד מחשבים ותשתיות מחשוב יקרות לדוגמת חדר שרתים שנועד לאחסן נתונים ומידע. באמצעות שירותי מחשוב אופטימליים אשר מסופקים כחלק ממחשוב ענן טכנולוגי, כל הנתונים והמידע מוצפנים ומועברים בקו תקשורת מאובטח לשרת וירטואלי מרוחק היושב בחוות שרתים של החברה.
  • אין צורך בהעסקת אנשי מקצוע – מאחר ואין כל צורך בתשתיות וציוד, אין גם כל צורך בהעסקת אנשי מקצוע בתחום ה- IT על מנת להבטיח את תקינות המערכות ויעילות מערך המחשוב.
 
היכן ניתן לראות את השפעותיה של טכנולוגיית מחשוב ענן כיום
כידוע לנו באמצעות מחשוב ענן ניתן להקל על העומסים הכבדים שמופעלים על המחשב או הרשת המקומית מאחר וניצול המשאבים הנו מועט ועקב זאת אנו עדים למהירויות גלישה גבוהות יותר ממה שהיה ידוע לנו פעם.
אותו הדבר ניתן לראות במכשירים סלולריים חכמים אשר נוטים לעבור שדרוגים תמידיים על מנת לשלב יישומי מחשב במערכת של הטלפון, שוב בזכות מחשוב ענן.
 

מהו שירות Google Drive?

שירות Google Drive של חברת Google המהווה אחסון מקוון מבוסס ענן, מאפשר למשתמש להתחבר לשירות ולאחסן את הקבצים דרך המחשב הנייח, מחשב נייד, מכשיר הטלפון, Tablet, iPad וכל מכשיר אחר שתומך ברשת האינטרנט.
כיום שירות האחסון המקוון הגדול ביותר עומד בחזקת שירות Dropbox המציע אמנם נפח אחסון קטן יותר אך Google מסתמכת על השוק הרחב שלה וכיום רוב הסיכויים שכל אחד מכם משתמש באחד מהשירותים הרבים או יותר של חברת Google ובמידה והנכם מחזיקים תיבת דואר אלקטרוני של Gmail אז שירות Google Drive כבר אוטומטית מסופק עבורכם.
 
 
הסרטון הבא הנו סרטון תדמיתי של חברת Google המציג לכם את שירות אחסון קבצים בענן באמצעות שירות Google Drive.
 
באמצעות שירות Google Drive ניתן לאחסן מסמכים, תמונות, מוזיקה, סרטונים ועוד תוך סנכרון מלא עם המחשב והמכשיר שלכם.
נפח האחסון בענן שאתם מקבלים בשירות זה עומד על 5GB אך ניתן להרחבה בתשלום ל 25GB, 100GB וטרה אחד.
כמו כן, שירות זה מאפשר לכם לשלוח קבצים גדולים יחסים על ידי צירוף קישור לקובץ ב- Google Drive.
כמו כן, רבים מכם אשר כיום פועלים עם תיבת דואר אלקטרוני ב- Gmail שמו לב כי נפח האחסון בתיבה עלה ל10GB זאת כשדרוג חינמי אשר התבצע לרגל השקת השירות.


עוד בקטגורייה: