ז

מבוא ל jQuery

JavaScript מקצועי בניסיון מינימלי

jQuery היינה Framework – ספריית מבנה תוכן אשר פותחה בשנת 2006 על מנת להקל על המשתמשים בעת תהליך העבודה ב JAVASCRIPT. 

jQuery פותחה על מנת לבצע פעולות יותר פשטניות בעזרת קיצור הקוד הנחוץ לאותה פעולה. כיום מספיק להיות מתכנת HTML בעל ידע בסיסי בתחום על מנת ליצור סקריפטים חכמים ודינמיים במספר פעולות פשוטות תוך כמות שורות קוד מצומצמת, על מנת והסינטקס יהיה מוכר יותר למשתמש, קיים צורך בידע בסיסי קודם בשפות HTML ו JavaScript.
 
 jQuery  מאפשרת לפתח קוד בצורה מהירה ויעילה תוך שימוש בפונקציות מובנות. הודות לסינטקס אשר תוכנן למטרת ניווט פשטני יותר במסמך, jQuery בין היתר אחראית ליצירת אפליקציות מושתתות על Ajax, יצירת אנימציות ותוספים למיניהם. המודולריות הנ"ל של jQuery  מאפשרת לה ליצור דפי אינטרנט דינמיים בעזרת שימוש ביישומים רבי עוצמה בקלות ויעילות.
 

יתרונותיה של jQuery 

 • גודל הקוד- בתור קובץ הוא מזערי לחלוטין.
 • כמות שורות קוד פחותה באופן ניכר.
 • רוב מפתחי האינטרנט משתמשים ב jQuery לעומת ספריות אחרות של JavaScript כגון
 • Moo-tools.

 

JQUERY UI

jQuery UI – היא ספריית JavaScript המוסיפה יישומי ממשק משתמש מעוצבים המאפשרים למשתמש יצירת תיבות שיח , סליידרים וכו'.
שימוש רחב בתוספים בעלי אנימציה ואפקטים משופרים תוך כדי שימוש בחלק מהיישומים הנ"ל, על מנת ליצור תוכן אינטראקטיבי יותר.
 
בקישור הבא http://jqueryui.com/home  תוכלו למצוא מגוון אפשרויות עיצוב מובנות לשימוש הרחב , הן מוצעות באופן חינמי וקלות לשימוש, אפקטי עיצוב ידידותיים וגמישים המותאמות לכל סוגי הדפדפנים. 
 

ערכות נושא איכותיות

על ידי שימוש ב CSS וכלים כגון THEMEROLLER ניתן ליצור ערכות נושא מותאמות על פי בחירה אישית בקלות ובמהירות. להתנסות , מידע נוסף והורדת היישום כנסו ל http://jqueryui.com/themeroller/
 

חסרונות jQuery בקידום אתרים

 • כאשר חברה כלשהי מעוניינת לפתח את דף האינטרנט שלה לתצורה יותר מושכת את העין בעלת אלמנטים אטרקטיביים, החברה נהגה לפנות בדרך כלל אל תוכנת ה Flash. למרבה הצער Flash  כיום מתמודדת עם מספר קשיים אשר מגבילים את פעילותה והשימוש הנרחב בה כמו פעם.
 • איננה מותאמת עם כל סוגי הדפדפן והמכשירים הסלולריים.
 • קיימות גרסאות רבות ל Flash  אשר מקשות על המשתמש להימנע מהן
 • קבצי Flash בדרך כלל קבצים גדולים בנפחם.
 • בתחום קידום האתרים עדיין נתקלים בבעיות.
 • jQuery עמדה בפני כל הבעיות הללו ומשתמשים בה יותר מאשר Flash במיוחד בתחום קידום האתרים.
 • עצם יכולתה לאפשר למנועי חיפוש למצוא אותה כאינדקס מעלה את ערכה על פני Flash.
 • אחת הדרכים אשר חלק ממפתחי האינטרנט משתמשים בה על מנת ליצור סביבה ידידותית ודינמית בין קידום אתרים ל jQuery היא מה שנקראת על פיהם "שיפור מתקדם", משמע להביא את כל דפי האינטרנט למכנה משותף ורק אז להוסיף את השיפורים ולא מלכתחילה בכך כל המידע יהיה נגיש למנועי החיפוש והדף יימצא ביתר קלות.
 

איך לומדים jQuery?

כפי שהוסבר במאמר jQuery היא Framework של JS או במילים פשוטות יותר ספרייה, מבנה תוכן הבא לסייע בפיתוח התוכנה. מאחר וזוהי ספרייה של JavaScript, הכרחי לדעת ידע בסיסי ב JavaScript כמו כן ידע בסיסי קודם עם HTML ו CSS הכרחי גם כן על מנת ולהיות מוכר עם שורות הקוד. אמנם jQuery  היינה שפה אשר צברה תאוצה בשנים האחרונות וקיים יותר ויותר שימוש בה בקרב מפתחי האינטרנט, לא קיים הרבה מידע בעברית עליה כיום באינטרנט. אתר טוב, אמנם לא בעברית ללימוד פרטני ויעיל של jQuery כמו כן HTML , CSS, JAVA בקישור הבא http://www.w3schools.com/ .
אתר וובמאסטר הישראלי מציע מדריך מפורט גם כן ב jQuery http://webmaster.org.il/articles/jquery .
 אני ממליץ על שני האתרים כאתרים איכותיים בעלי תוכן לימודי ממוקד ופרטני .
להורדת הגרסה האחרונה של jQuery תפנו לקישור הבא : http://jquery.com/ .
 

Nivo Slider כיישום מרהיב של jQuery

Nivo Slider היא ערכת נושא , יישום הבא להציג בפנינו מצגות אינטראקטיביות בשלל עיצובים חינמי לחלוטין לכל המעוניין. Nivo Slider מציגה את התמונות המופיעות על המצגת באמצעות אפקטים מרהיבים, נוחה וקלילה לשימוש, כל מה שדרוש הוא ידע בסיסי ב HTML ו JavaScript. היישום אינו שוקל הרבה מה שמאפשר ליצור דף אינטרנט מרהיב אשר ייטען בכל זאת במהירות.


עוד בקטגורייה: