ז

שיווק באינטרנט במהלך הקמת אתר

ניצול יכולותיו של אתר אינטרנט להפקת שיווקיות מקסימלית

בכדי לקדם את העסק שלנו צעד אחד קדימה מהיותו עסק מקומי אשר יחסית מוגבל ביכולותיו, בכמות האנשים אשר רוכשים ממנו ומגיעים אליו וכמובן במחזור הכספי, נצטרך לפתוח עסק באינטרנט, לשם כך נפנה לחברה לבניית אתרים במידה ואין בידינו שום ידע על בניית אתר, וגם אם כן תלוי עד כמה הינכם מעוניינים שאתר האינטרנט שלכם יהיה אתר מקצועי, מעוצב היטב ושיווקי.

 

מהו אתר אינטרנט שיווקי

אתר אינטרנט ראשית כל היינו כלי שימושי בעל יכולות נפלאות המובאות לידי ביטוי באמצעות האינטרנט לשיווק, אתר אינטרנט על מנת שהוא יהיה שיווקי, הוא צריך לכלול בתוכו כמה אלמנטים הנחשבים לכלי ברזל!
  • פורומים
  • חנות וירטואלית
  • באנרים
  • RSS Feed
אלו הם רק חלק מאלמנטים קריטיים אשר תורמים לאתר אינטרנט להיות שיווקי ולהוציא את מקסימום התועלת ממנו.
 
על מנת לבנות אתר אינטרנט שיווקי, עלינו להבין כמה גורמים לפני כן.
בסוף תהליך בניית אתר אינטרנט אנו נמצא אותו במנועי החיפוש, בעיקר בחיפוש במנוע של גוגל, כלומר גוגל מדרג אתרים אשר מספקים לו את מה שנדרש בשביל הדירוג שלהם.
לדוגמה, בעבר אתרי אינטרנט ובוני אתרים היו מתרכזים בעיקר בעיצוב מרהיב ויוצא דופן של אתר האינטרנט על מנת ולמשוך את עינם של כמה שיותר גולשים באינטרנט, פחות השקעה בתוכן וטקסט איכותיים אשר כתובים היטב, גוגל רואה אתרים אלה ומוריד אוטומטית את הדירוג שלהם וכאשר אתר אינטרנט נמצא במקומות גבוהים מאד בתוצאות מנוע החיפוש, יהיה לו קשה מאד לעלות בחזרה למקום גבוה.
 
 
הקלדת פרטי חשבון כחלק משיווק אינטרנטי
 
 
אתר אינטרנט חווה תהליך קידום כאשר ברצונו לפרסם/לשווק את עצמו למען ואחרים יראו מה יש לו להציע להם, לכן על האתר להיות מלכתחילה מאופיין שיווקית הכולל רעיון שיווקי, כתיבה שיווקית נכונה ומנוסחת היטב, תוכן איכותי ומשווק כל זאת מראה לגוגל את רמת השיווקיות של אתר האינטרנט שלך ונותנת לך נקודות אצלו בשביל האינדוקס הבא של אתר האינטרנט שלך לדירוג מחדש.
הכללת עיצוב מרהיב ומושך את העין היינו רק תוספת הנכללת בשיווקיות האתר אך לא מטרתו המרכזית של האתר וזאת יש להפנים היטב.
בהתייחס לזאת, ניתן לציין גם נקודה נוספת והיא שימוש בטכנולוגיות נכונות, גוגל מנסה לגרום לכל אתרי האינטרנט המעוניינים להיות מדורגים להתקדם עם הטכנולוגיה ולא להשאר מאחור עם גרסאות ישנות ושפות פיתוח אשר לא בשימוש כיום, ניתן לומר זאת לגבי אתרי אינטרנט הבנויים בפלאש אשר השימוש בה הופחת משמעותית בתקופה האחרונה, עד כמה ושימוש בפלאש תורם למראהו החיצוני של אתר האינטרנט, גוגל לא נוהגת לדרג אתרי אינטרנט אשר בשימוש תחת טכנולוגיית הפלאש.
מדוע בעצם פלאש פוגעת באתר האינטרנט שלנו מבחינת השיווקיות? רוב התוכן אשר מוצג על ידי פלאש לא נראה למנועי החיפושותוכן אשר לא נראה ולא קריא למנועי החיפוש אוטומטית נחשב כתוכן לא קיים ואז אתר האינטרנט שלכם נחשב לאתר דל תוכן ויורד בדירוגו, כמו כן לא לכולם יש פלאש, זהו משהו שכל גולש צריך להוריד על מנת לחוות שימוש בטכנולוגיה זו ולא כל אחד מעוניין.
 

דרכי שיווק עיקריות בתהליך הקמת אתר 

  1. כמובן שנתחיל את תהליך הקמת האתר באמצעות אפיון שיווקי ונכון, התמקדות במילות המפתח הנכונות אשר משקפות את היעד השיווקי ומה ברצונך להעביר לקהל היעד שלך, הגדרת קהל היעד ופנייה אליו באמצעות הצגת רלוונטיות ושיווקיות נכונה תאפשר פוטנציאל המרה גבוה יותר בהפיכת הגולש לצרכן
  2. עיצוב אתר האינטרנט כפי שצויין מקודם צריך להיות בהתאם לסוג האתר ויחד עם זאת לא להוות הדבר המרכזי של אתר האינטרנט אלא רק כחלק קיים אשר מטרתו להשאיר את הגולש באתר או לחילופין להחזיר אותו, עיצוב צריך להיות מקצועי ומותאם אישית לצורכי אתר האינטרנט יחד עם התאמה לסוגי הדפדפן השונים.
  3. בניית אתר האינטרנט באמצעות קידוד נכון, הטמעת העיצוב בקוד ושימוש בתקנים מאפשר יצירת שלד תקין ומקובל על ידי גוגל לאתר האינטרנט, התאמה לכל סוגי הדפדפן כולל תאימות לגלישה במכשירים הסלולריים.
  4. הקמת אתר אינטרנט מסתיימת בקידום האתר אל עבר התוצאות הראשונות במנועי החיפוש, על מנת להוציא את המקסימום מהיכולות של אתר האינטרנט ובעוד האקט הקידומי מתאפיין כאקט שיווקי, ככל שהקידום שלו יותר גבוה ככה השיווק של אתר האינטרנט יהיה יותר חזק, יקבל יותר חשיפה, יותר קהל, יחסי המרה ניכרים ושיווקיות גדולה יותר.
  5. פרסום ברשתות חברתיות מאפשר חשיפה ענקית, עיקר קהל הגולשים נמצא כיום ברשתות החברתיות ולא במנועי החיפוש, יצירת עמוד בפייסבוק למשל של העסק שלכם עם כפתור "לייק" המשמש ככפתור דירוג שכאשר יותר לקוחות מעוניינים במוצר או בשרות המוצע באתר האינטרנט שלך הם ילחצו על כפתור זה אשר יוכל לשמש את מנועי החיפוש בנתינת קול הצבעה ובכך להראות האם באמת עסק זה תורם לגולש/לצרכן את מה שהוא אכן מחפש ואם כן לקדם אותו, באמצעות זאת שיווקיות אתר האינטרנט שלכם תשגשג בהתאם.


עוד בקטגורייה: