ז

מילון מונחים בניית אתרים

מונחים שכדאי לדעת בעת בניית אתר
  • אופטימיזציית אתר – תהליך חשוב אשר בו מתבצעות בדיקות מקיפות למטרת ייעול האתר. התהליך מתאפיין בבדיקות מוקפדות וכולל בין היתר בדיקת זמינות השרת בו מאוחסן האתר, בדיקת תקינותם של כלל העמודים והקישורים הקיימים באתר, סריקת קוד האתר ובדיקת תאימותו אל תקן ה- W3C, בדיקת תפקוד האתר בדפדפנים שונים וברזולוציות שונות, תקינות טפסים ועוד.
  • אפיון אתר – שלב התכנון הראשוני אשר בו עורכת החברה מול הלקוח תיאום כולל של ציפיותיו מין האתר. בשלב זה נאספים פרטי מידע, כגון: מטרת האתר, קהל היעד, כמות וסגנון התוכן, מבנה האתר ועיצובו. שלב זה הינו חשוב על מנת שתוכל החברה לגשת לתחילת עבודתה.
  • מערכת ניהול תוכן – תוכנה לניהול עצמאי של סביבת אתר הנמצאת על גבי שרתיה של חברת בניית אתרים. מערכת זו מגיעה עם מגוון אפשרויות לניהול נכון ושליטה נוחה על סביבתו הכוללת של האתר וכן ביצוע שינויים ועדכונים שוטפים.
  • W3C – ארגון בינלאומי המפתח תקנים חשובים ומוקפדים לבנייה נכונה של אתרי אינטרנט. על מנת לבנות אתר שיתפקד בצורה יעילה ותקינה יש להתאים את מערך בנייתו של האתר לסטנדרטים ולתקנים המחמירים של הארגון.
  • דף נחיתה – דף אינטרנט שמטרתו היא להביא גולשים מפרסומים של באנרים וקישורים מסוימים ברחבי הרשת. הקמת דף זה מהווה שיטה יעילה למשיכה וגידול בכמות הלקוחות של החברה או בית העסק העושים בו שימוש.
  • אתר תדמית – אתר אינטרנט שתפקידו  לספק מידע כוללני על תפקידיה השונים של חברה/בית עסק. אתרי התדמית מהווים כיום פריצת דרך בעולם האינטרנט ומשמשים ארגונים רבים ככלי שיווקי ומינופי בעל רב עוצמה. בין המודולים הנפוצים באתר תדמית הינם, מודול חדשות ועדכונים, מודול גלריית תמונות ומודול יצירת קשר עם החברה.
  • אתר קטלוג – אתר אינטרנט של חברה/בית עסק המכיל פירוט נרחב על מוצריהם השונים. אתרי הקטלוג מיועדים להקל על חווית הצריכה של הלקוח ולתת לו ערך נוסף בדרך לביצוע הרכישה. מודולים נפוצים באתר קטלוג הינם, מודול חדשות ועדכונים, מודול גלריית מוצרים, מודול חיפוש המאפשר לחפש מוצרים מסוימים באתר וכן מודול יצירת קשר.
  • חנות אלקטרונית – אתר קטלוג בעל אפשרות רכישת מוצרים באופן מקוון ומאובטח. אתרים אלה מכילים אפשרויות נוחות לביצוע רכישה. אפשרויות כגון, הרשמת משתמשים וזכירת פרטי הלקוח, הוספה של מוצרים נבחרים אל עגלת קניות וסליקת כרטיסי אשראי לקנייה מאובטחת באתר. בין המודולים הנפוצים שניתן למצוא באתרים אלה הינם, מודול גלריית מוצרים, מודול הרשמה וניהול משתמשים, מודול עגלת קניות, מודול סליקה המאפשר רכישת מוצרים בכרטיסי אשראי וכן מודול חיפוש מוצרים.
  • דרופל – מערכת ניהול תוכן חינמית מבוססת קוד פתוח המספקת למפתחי אתרים שילוב של רכיבי תוכנה הזמינים ברשת והטמעתם במערכת.

 

מילון מונחים

 עוד בקטגורייה: