ז

jQuery השקת גרסה עדכנית

בניית אתרים ב jQuery

Jquery, ספריית ה- JavaScript הנודעת השיקה בחודש שעבר את גרסתה האחרונה והעדכנית 2.0, jQuery תרמה למיליוני משתמשים בכתיבת JavaScript בפשטות, מותאמת לכלל הדפדפנים ומטרתה העיקרית היא קיצור הקוד לביצוע פעולות באופן יותר פשטני, פיתוח הקוד בצורה מהירה ויעילה ניתן באמצעות ניווט פשוט במסמך והיינה ספריית מבנה התוכן הפופולרית ביותר בבניית אתרים וזאת לאור השימוש שלה ב10,000 אתרי האינטרנט המובילים ברשת.

 

מה התחדש לנו בגרסת jQuery 2

גרסתה האחרונה של ספריית מבנה התוכן jQuery בעיקר "נוטשת" את תמיכתה בגרסאות הישנות של דפדפן האינטרנט IE בגרסאות 6, 7 ו 8 ומתמקדת כעת בתמיכה לגרסת IE9 ומעלה בנוסף לדפדפנים השונים שהתמיכה אליהם לא השתנתה, כמו כן משקל הקובץ ירד בכ-12% ממשקלו בגרסה הקודמת 1.9.1 וזאת אודות להסרה של פאצ'ים לגרסאות הישנות של דפדפן Internet Explorer, הפיצוי על כך הוא בהיותה ספרייה מהירה יותר, קטנה יותר והרבה יותר מקצועית.
עבור בניית אתרים מותאמים לגרסאות ישנות של IE קיים פתרון גם כן והוא המשך תמיכה בגרסת Branch 1.9 ובקרוב גרסת 1.10, אמנם במידה ונדרשת תמיכה מותאמת לגרסאות ישנות, העדיפות היא לעבוד עם jQuery גרסת 1.9 מאחר והיא תואמת את כל הגרסאות לכל הדפדפנים, וכל עוד גרסאות IE 6,7,8 תופסות מקום חשוב ברשת, צוות הפיתוח והתמיכה של jQuery ימשיך לספק תמיכה לשנים הבאות.
 
כחלק מהגדרתה של jQuery גרסת 2.0 כברירת מחדל, פיצ'רים וסביבות עבודה רבות שהיו מקובלות בגרסת 1.9 לא יקבלו תמיכה מאחר ושימוש בגרסה העדכנית היא אופציה עדיפה יותר וזאת לאור העובדה כי פיצ'רים אלו היו רלוונטיים לגרסאות הישנות של IE.
בין סביבות העבודה העיקריות אשר אינן מקבלות תמיכה כעת, ישנן;
  • Chrome / Firefox OS apps
  • Google Chrome add-ons
  • Microsoft webBrowser control
  • Apple UIWebView class
 
רשת האינטרנט כיום היינה מתקדמת ביותר ומשתמשים רבים נוטים לשדרג את הדפדפנים שלהם לגרסאות המתקדמות ביותר, צוות הטכני של jQuery  מצא לנכון להוריד כל תמיכה מגרסאות ישנות של דפדפן ה- IE כחלק מהיותו כלי אופטימלי ומודרני ברשת.
עדכון הגרסה אינו מוסיף פיצ'רים ותוספות עדכניות אלא בא להביע תמיכה בגרסאות מתקדמות של דפדפן ה – IE.
 
בניית אתרים ב jQuery
 
בתמונה זו של לקוח שלנו – חברת Organid ניתן לראות כיצד טכנולוגיית jQuery בבניית אתרים באה לידי ביטוי בעת הוספת מצגת הכוללת מספר תפריטים מתחלפים וטקסט נע משני צידי המסך ובסופו של דבר שורת טקסט שלישית מופיעה ומשאירה רושם עיצובי ואטרקטיבי של עוד בפני הגולש.
 

בניית אתרים בגרסת jQuery 2

כיום האינטרנט עובר מודרניזציה קריטית והרבה אנשים ובעלי עסקים מעוניינים באתר אינטרנט מודרני, בניית אתרים בשילוב jQuery מספק את המענה הנדרש עבור אותם האנשים ואין כל צורך לספק תמיכה בהתאמת אתר אינטרנט לגרסאות ישנות של דפדפנים אשר פונה לאחוז מינימלי ביותר מכלל ציבור המשתמשים באינטרנט, jQuery 2.0 דואגת להיות בראש החנית ככלי טכנולוגי ומודרני ומסירה בגרסתה החדשה את תמיכתה לגרסאות לא משומשות של דפדפן ה- IE שזכה להשקת גרסאות רבות עקב תקלות ובעיות שנוצרו, אמנם לא ב 100% בשל התמיכה מגרסתה הישנה 1.9 שעדיין בפועל.
 

יתרונות jQuery 2

  • משקל קובץ נמוך ביותר העומד על כמה קילובייטים בודדים, בגרסה 2.0 המשקל ירד ב 12% לאור הסרת הפאצ'ים לגרסאות הישנות של IE.
  • תמיכה מלאה בכלל הדפדפנים; Google Chrome, Firefox, IE, Safari ועוד.
  • תמיכה ב CSS3 ובסלקטורים למציאת אלמנטים וביצוע פעולות נדרשות בפשטות.
  • הרבה יותר מהירה מגרסת 1.9 וכך גם שיפור הפונקציונליות שלה יחד עם כתיבת קוד קצר יותר.
  • ספריית JavaScript הפופולרית ביותר בקרב משתמשים וחברות לבניית אתרים.
  • באמצעות jQuery UI ניתן להוסיף ממשקי משתמש מעוצבים אשר מאפשרים עבור משתמש יצירת מגוון יישומים ווידג'טים כמו סליידרים, מצגות, תיבות שיח ועוד.


עוד בקטגורייה: