ז

אופטימיזציית אתר כחלק מרכזי בבניית אתרים

בניית אתרים מקודמים במנועי חיפוש

רכשתם שירות בניית אתר אינטרנט מחברת בניית אתרים ולאחר סיום תהליכי העבודה קיבלתם את האתר החדש לו ייחלתם במשך זמן מה וכל מה שנותר לעשות הוא לרכוש שם דומיין ולאחסן את האתר על שרת אחסון מתאים. כעת, תוכלו להציג את אתרכם אל קהל הגולשים הקיימים ברשת כפי שרציתם. אך לפני הכול ישנו דבר חשוב שעליכם לדעת. על מנת להשיג כמות רבה של גולשים אל אתרכם וכן להוציא מהאתר את הביצועים המקסימליים ביותר יש לבדוק עם עצמכם וכן עם החברה אשר בנתה לכם את האתר מהי רמת האופטימיזציה הקיימת באתר. אופטימיזציה לאתר מהווה תפקיד חשוב בכל הנוגע לתחום בניית האתרים.

בכדי להבהיר את התמונה ולהבין טוב יותר את רמת חשיבות האופטימיזציה לאתר וכן להכיר את שלביה, נפרט במאמר זה בהרחבה את כלל השלבים הנדרשים על מנת ליצור רמת אופטימיזציה מקסימלית ואיכותית.
 

  • אופטימיזציית קוד - הקוד הינו השלד של האתר, האחריות על סביבת הקוד של האתר נמצאת בידיו של המתכנת. נדרש ידע מקצועי בשפות תכנות על מנת לגשת ולערוך בהתאם את סביבת הקוד. בכדי לבצע כתיבת קוד נכונה לאתרים ולשפר את מרכיביהם השונים הוקם ארגון בינלאומי הנקרא W3C. ארגון זה עוסק בפיתוח תקנים ופרוטוקולים אשר קובעים את נהלי השימוש בכתיבת הקוד. היום זה ידוע אצל הרוב, שעל מנת ליצור אתר אינטרנט איכותי ובעל תפקוד יציב יש לתכנן את הקוד של האתר באופן כזה שיתאים אל הסטנדרטים ואל כלל התקנים הקיימים בארגון ה- W3C.

 

  • אופטימיזציית תוכן - ביצוע אופטימיזציה לתכני האתר הינו הליך לא פחות חשוב מאשר ביצוע אופטימיזציה לקוד. התוכן מהווה בסיס לאתר ואף יותר מזה, הוא מספק את כלל צרכיהם השונים של גולשיו. על מנת להיות בטוחים שאתר האינטרנט אכן נבנה בצורה הטובה ביותר מבחינת התוכן, יש לבדוק את כלל העמודים באתר ולוודא שהתוכן הקיים באתר הינו נוח לקריאה ומובן ואשר אכן מספק את המידע הדרוש אותו רוצים להעביר אל הגולש.

 

  • שדרוג מראהו הכללי של האתר - ישנו שלב נוסף בביצוע אופטימיזציה לאתר והוא, שדרוג ושיפור מראהו הכללי. שלב זה מתבטא בביצוע מתיחת פנים לאתר, למה הכוונה? ניתן להוסיף באנרים מעוצבים, בלוק חדשות ועדכונים, חלוקה מתאימה של תכני האתר ע"י סדרי עדיפויות כגון - חשיבות התוכן, תאריך עדכון התוכן. הוספת תמונות וסרטוני הסברה למאמרים קיימים וחדשים, ריווח הטקסטים באתר, יצירת אינדקס מאמרים, הוספת מערכת תגובות למאמרים וחלקים שונים באתר לפי צורך וכן שדרוג העיצוב הכוללני של האתר.

 

אופטימיזציית אתר כחלק מבניית אתרים

 

היו קשובים אל ציבור הגולשים

בכדי ליצור אופטימיזציית אתר על הצד הטוב ביותר ושאכן ישרת אתכם ואת מטרותיכם, יש לזכור שבסופו של דבר האתר נבנה והוקם על מנת לספק את צרכיהם השונים של הגולשים. שימו את עצמכם לרגע בראשו של הגולש ושאלו את עצמכם מה יש לאתר זה להציע לי? כיצד הוא יכול לשרת את צרכיי? האם בעליו עומד מאחורי התוכן שהזין בו או שמא מיהר הוא להקים אתר לצרכיו האישיים?

כאשר הנכם תופסים עמדה זו, קל יותר יהיה לכם להתאים את סביבת אתרכם בצורה מקצוענית ואיכותית. ביצוע אופטימיזציה לאתר אשר בעליו עוקב אחר צרכיהם של הגולשים ואכן מספק אותם, יהיה יעיל יותר מאשר ביצוע אופטימיזציה למטרות אישיות בלבד.

 

5 טעויות נפוצות באופטמיזציית אתר ו-6 טיפים שימושיים שיעזרו לכם לקדם את אתרכם בעת תהלייך בניית אתר האינטרנט.

 

 

הדרך הבטוחה ביותר לביצוע אופטימיזציית אתר

חשוב לעקוב אחר חידושי הטכנולוגיה והשפעתם על כלל האוכלוסיה העולמית. אלה, משנים תחומים רבים בחיינו. כאשר מביאים זאת אל תחום האינטרנט מדובר בצורך לחדש ולשפר את המראה הכללי של האתר. כמו כן, חידושי הטכנולוגיה מביאים איתם אף מכשירי תקשורת וגאדג'טים חדשים למיניהם. היצמדות ומעקב אחר חידושים אלה מחייבים ביצוע אופטימיזציית אתר והתאמת הגישה אליו באופן שיהיה נגיש אל כלל המכשירים והדפדפנים הקיימים כיום.

לאלה מכם שרכשו אתר והוסיפו אליו מערכת לניהול תוכן תיפתח האפשרות לבצע את תהליכי האופטימיזציה באופן פרטי. תוכלו לקבוע כיצד תתבצע האופטימיזציה באתרכם, תוכלו לקבוע את רמת העדכונים אשר יתבצעו באתר, תוכלו לשלוט באופן מתקדם על סביבתו הכוללת של האתר. שימוש במערכת ניהול תוכן מהווה יתרון לבעלי אתרים המעוניינים לקחת את המושכות אל הידיים שלהם. מערכות אלה ידידותיות למשתמש ומציעות מגוון כלים שימושיים אשר הופכים את השליטה באתר לנוחה ויעילה.

על מנת להוסיף לאופטימיזציה של האתר ולשפר את מיקומו בתוצאות החיפוש, ניתן לעשות שימוש בשירותי קידום המוצעים ע"י חברות קידום אתרים ופרילנסרים בתחום. אלה, יבנו עבורכם מאגר קישורים ומאמרים אשר יוסיפו לטובה על פופולריות האתר וישפיעו באופן ישיר על התקדמותו במנועי החיפוש. קיימות חברות רבות בתחום הקידום ובכדי לבחור בחברה שתתאים אל צרכיכם בצורה הטובה ביותר יש לערוך מראש מול אתרכם ניתוח קפדני ומעמיק של רמת ייצוגו ברשת על מנת לדעת מהם הכלים אשר יתאימו לקידום וייעול האתר בזמן הקצר ביותר.

לסיכום, ביצוע אופטימיזציה לאתר הינו הליך קריטי וחשוב בדרך לחשיפה מקצועית וייצוג מתקדם ברשת. ב- DigitalST שמים דגש רב על שיפור אתרי הלקוחות ומבצעים רמות אופטימיזציה מהמתקדמות והאיכותיות ביותר בשוק בניית האתרים.עוד בקטגורייה: