מערכת ניהול תוכן וקידום אתרים

מערכת ניהול תוכן היא כלי חשוב ביותר מבחינת קידום אתרים. ואכן, על מנת למקסם את יכולותיו של האתר לפנות לגולשים איכותיים, חשוב לדאוג לא רק לקישורים ואופטימיזציה, אלא גם לעבודה נכונה מול מערכת ניהול מאחורי האתר.

כיום, מערכות ניהול תוכן באתרי אינטרנט מאפשרות בדרך כלל להטמיע בטקסטים אלמנטים רבים בעלי חשיבות אדירה לקידום. למעשה, גם לאחר שכתבתם תוכן איכותי, ואפילו אם מדובר בתוכן מצוין עם ערך רב לגולשים, עליכם לדעת כיצד לעלות נכון את הטקסט לרשת. בנוסף, מערכת ניהול תוכן מתכתבת גם עם האלגוריתם של Google ויוצרת תמהיל היררכי בין עמודי האתר.

ניהול תוכן וחשיבותו מבחינת פרסום ושיווק באינטרנט

כאשר אתם מקלידים ביטוי מסוים במנוע החיפוש של Google, נפתחת לפניכם רשימה ובה תוצאות ממומנות ותוצאות אורגניות. אם תשימו לב, כל תוצאה אורגנית מורכבת מכותרת כחולה המהווה קישור לעמוד (Title), שם הדומיין בצבע ירוק, ותיאור קצר בפונט אריאל הנקרא Meta Description (שימו לב שהמילים אשר מרכיבות את ביטויי המפתח מודגשות בו). באתרים מסוימים, תוכלו לראות מתחת ל-Meta Description גם קישורים לדפים פנימיים באתר.

מערכת ניהול תוכן מתקדמת מעניקה לכם שליטה על האופן שבו האתר שלכם מופיע בתוצאות מנועי החיפוש. דהיינו, אתם יכולים להגדיר מראש מה תהיה הכותרת הראשית (ה-Title), ומה יהיה כתוב בתיאור שמתחתיה (Meta Description). יש לכך חשיבות עצומה מבחינת האופן שבו האלגוריתם של Google מזהה את האתר שלכם ברשת. אי לכך, כאשר אתם מתקשרים עם חברת בניית אתרים, כדאי לברר מראש מהן יכולותיה של מערכת הניהול המוצעת. משמע, האם היא מעניקה לכם חופש פעולה בהגדרות הללו, והאם ניתן לעשות זאת בקלות וללא מאמץ מיותר.

כתיבת Title ו-Meta Description

במידה ויש ברשותכם מערכת ניהול תוכן בעלת יכולות הגדרה ספציפיות, הנה כמה טיפים ששווים זהב (לא רשימה סגורה):

אורך הכותרת ואורך המטה דיסקריפשן

אם תשימו לב, פעמים רבות כותרות Title ותיאורי Meta Description מסתיימים בשלוש נקודות. זאת, בשל העדר התאמה למבנה ממשק המשתמש הגרפי של מנוע החיפוש של Google. שלוש הנקודות הללו מחלישות את העמוד ופוגעות בנראות הווירטואלית לו. אי לכך, הקפידו לא לחרוג מהאורך הרצוי. מה הוא האורך האופטימאלי? ובכן, כותרת Title עד 45-50 תווים, ו-Meta Description עד 150 תווים. שימו לב לספור תווים כולל רווחים (ניתן לעשות זאת בקלות בקובץ word).
 

שימוש נכון בביטויי מפתח

כפי שכבר הזכרנו, ביטויי המפתח לא מופיעים רק בכותרות ובתיאור, אלא הם מודגשים בתוצאות החיפוש. אי לכך, כדאי לדאוג לשלב אותם בצורה חכמה בטקסט. כמו כן, מומלץ להציב את ביטויי המפתח החשובים בתחילת הטקסט.
 

מסרים שיווקיים קולעים ומניעים לפעולה

הגולשים בוחנים את תוצאות החיפוש גם בהתאם למסר שעולה מהם. כדאי לשלב כבר כאן מסרים שיווקיים אשר מניעים לפעולה. למשל – "קידום אתרים – להגיע למקומות הראשונים" ולא רק "קידום אתרים". אופציה טובה היא לחפש שאילתות נפוצות על בסיס ביטויי זנב ארוך (Long Tail). לדוגמה – "מה זה קידום אתרים?", "השקעה בנדל"ן או השקעה בבורסה?". אפשר להוסיף גם הנעה לפעולה בדמות "קראו כאן", "קראו עוד" וכדומה. במידה ואתם מציעים מבצעים מיוחדים או הנחות ספציפיות, זהו מקום נפלא להראות זאת.
 

הימנעו מכותרות זהות

הקפידו לתת לכל עמוד כותרות שונות ואל תשתמשו באותו פתיח לכמה עמודים.
 

אל תשתמשו במירכאות

כותרות ותיאורי מטה דיסקריפשן צריכים להיות ללא מירכאות. על פי רוב, האלגוריתם של Google פשוט מתעלם מכותרות עם גרשיים ומירכאות.

 

מערכת ניהול תוכן – תפקידים נוספים בקידום אתרים

תפקידיה של מערכת ניהול תוכן מבחינת קידום אתרים אינם מסתיימים בהגדרה נכונה של טקסטים מנקודת המבט של מנועי החיפוש והגולשים. למעשה, מערכת מתקדמת לניהול תוכן יכולה לספק לבעל האתר כלים נוספים למקסם את יכולותיו במרחב המקוון. למשל, ישנן מערכות ניהול אשר מציעות גם נתונים אנליטיים על פעילות האתר. בנוסף, מערכת הניהול צריכה לאפשר לכם לשלוט בקלות על אופן הצגת הטקסט לרבות שילוב תמונות, סרטונים וכדומה. פרמטרים אלה הינם בעלי משמעות כאשר אתם מעוניינים לקדם את האתר במנועי החיפוש.

סוגיה נוספת מבחינת קידום אתרים היא אופטימיזציה של מבנה האתר. דהיינו, חלוקה הגיונית ומדויקת של הדפים באתר, וניהול היררכיה מסודרת בין העמודים השונים. כאשר העכבישים של Google קוראים את האתר, חשוב להסביר להם מהו המבנה שלו ואילו דפים יש להציג לפני דפים אחרים. זאת, ניתן לעשות בעזרת מערכת ניהול תוכן המאפשרת חלוקה לקטגוריות ועמודי משנה.

לסיכום,

מערכת ניהול תוכן היא כלי חשוב ביותר עבורכם כאשר אתם שוקלים קידום אתרים. מערכת זו מאפשרת לכם שליטה הן על הטקסטים באתר, והן על ההיררכיה שמאחוריהם. כמו כן, לעיתים מערכת ניהול תוכן כוללת גם ערכים מוספים כגון נתונים אנליטיים לניתוח, אפשרות לתייג דפים מסוימים לביטוי מפתח, קודים לקישורים פנימיים, הוראות ספציפיות לגבי עמודים שיכללו באינדקס האתר ועמודים שלא יכללו בו, ועוד.

מתעניין בבניית אתר אינטרנט?

מלא את פרטיך לקבלת הצעת מחיר

יכול לעניין אותך: