ז

הקמת אתר אינטרנט

הקמת אתרים מקצועית

ההחלטה על הקמת אתר דורשת תכנון בקפידה ומחשבה רבה, משום שתהליך זה אורך זמן ולעתים גם כרוך בעלויות יקרות. לפני שניגשים אל חברת בניית אתרים על מנת להקים אתר, יש לדעת מהו הנושא של האתר המדובר, אל איזה סוג קהל הוא יפנה וכיצד הוא ייראה. ללא מידע חשוב זה, עלולות חברות מסוימות לדחוף לכם תוספות שונות שכנראה לא תצטרכו באתרכם על מנת לייקר את העלויות. תהליך הקמת אתר מורכב ממס' שלבים חשובים ומתן הסבר על שלבים אלה מפורט בהמשך.

 

הקמת אתרים מקצועית

 

אפיון האתר

שלב האפיון הינו השלב הראשוני בתהליך הקמת האתר, בשלב זה על בעליו נדרש לבחור את סוג האתר אותו הוא מעוניין ליצור, כיצד האתר ייראה ומה הוא יכיל. איזה שירותים האתר יספק, מהו הקונספט אותו האתר ייצג – האם האתר יוקם למטרות מידע או למטרות שיווקיות. לאחר איסוף מידע זה והעברתו אל חברת בניית אתרים, תוכל החברה להתקדם אל שלב הבנייה של האתר.
 

עיצוב האתר

שלב העיצוב הינו שלב חשוב בדרך להקמת אתר. העיצוב, משפיע באופן ישיר על מראהו של האתר וכן יכול לתרום לאופן התרשמות הלקוחות המבקרים בו. כיום, חברות עיצוב רבות מציעות מגוון עיצובים מקצועיים ואיכותיים לאתרים, יש לעקוב אחר חברות אלה בכדי לבחור את העיצוב שיתאים אל אתרכם בצורה שתביא ותשמר את המספר הרב של לקוחותיכם.
 

תכנות האתר

אתר אינטרנט בנוי מכמות רבה של דפים, בכדי להציג אותם בדפדפן נדרשת פעולת תכנות שבה מקימים דפים אלה ע"י כתיבת קוד. כתיבת הקוד מוכרחת להיות תקינה ומותאמת אל הסטנדרטים של ארגון ה- W3C. שמירה על קוד תקין והיצמדות אל הסטנדרטים מבטיחה תפקוד אתר ללא בעיות וכן נגישות יעילה מכלל סוגי המחשבים והמכשירים הטכנולוגים.
 

אופטימיזציית האתר

לאחר ביצוע שלב תכנות האתר והזנת תכניו ולפני העלאתו לשרת, מגיע שלב האופטימיזציה. שלב זה נקרא גם שלב בדיקות איכות (QA), בשלב זה מתבצעות בדיקות מקיפות בכל דפי האתר על מנת לבדוק את תקינותו. בין הבדיקות הנערכות בשלב זה הינם בדיקת תפקודם של הקישורים הקיימים, בדיקה של שגיאות 404, פעילות תקינה של תפריטים ותפריטי משנה וכן טפסים שונים הקיימים באתר.
 

אחסון האתר

כאשר שלבי הקמת האתר הגיעו לקיצן והאתר המיוחל הינו גמור ומוכן, נדרשת פעולת אחסונו על גבי שרת אחסון מתאים על מנת שיוכל להיות מוצג וזמין לגולשים. ישנם חברות בניית אתרים המציעות בנוסף לשירות הבנייה שירות אחסון וכן ישנם חברות אחסון אתרים אשר עיקרם והתמחותם ממוקדים אל עולם האחסון.

אם הנכם עומדים בפני התלבטות לגבי הליך הקמת אתר ועדיין לא הגעתם להחלטה, DigitalST תשמח לעזור לכם ולתכנן יחד עמכם את השירותים אשר יתאימו לדרישותיכם.עוד בקטגורייה: